GTA 6 için hazır olduğu söylentileri

Orası öyle evet, genelde 1 veya 1.5 sen sonra çıkıyor. Aslında herkesin Rockstar oyunları Ekim ayında çıkışına ve duyurusuna bağladı ama, Bu haber doğru ise bu yoldan zaten sapmış olacaklar.

Ona dayanarak da aynı anda hepsine çıkabilir dedim ancak, PC'ye 1-2 sene geç çıksın oyunu olabildiğince optimize etsinler o yeter. Zaten GTA V'i ayar kısarak dahil ben coğu sistemlerin acacağını düşünüyorum.

Sonuçta gidip de 4070 Ti isteyip oyunu 5 Milyon kişi oynamak varken. Diğer türlü kaç milyon insan oynayacak kim bilir.

DLSS gibi teknolojilerin bunda zaten olmamasını ben düşünemiyorum. Kesin olarak gelecektir.

Ek FPS ek FPS'dir sonuçta.
DLSS/FSR elbette olur olsun da ama buna dayanarak optimizeye yeterli önemi vermiyorlar diğer geliştiriciler. Bu duruma kızıyorum. Minumum 3060/3060Tİ gücünde de bir kart isteyeceğini düşünüyorum. Çünkü o tarihlerde misal NVDİA 'nın 5090-5080 gibi kartları sahalarda olacak bunların da satması gerek sadece TR pazarı için düşünmemek lazım . Oyun zaten gerçekçi bir motorla ve yansımalarla gelirse ayar kısarak veya yansımaları kapatarak 3060 ile vs açsa bile ne kadar tatmin eder tartışılır. Series S'te ne kadar güzel başarılı bir iş çıkarabilirler o da tartışılır .

DLSS/FSR elbette olur olsun da ama buna dayanarak optimizeye yeterli önemi vermiyorlar diğer geliştiriciler. Bu duruma kızıyorum. Minimum 3060/3060Tİ gücünde de bir kart isteyeceğini düşünüyorum. Çünkü o tarihlerde misal NVIDIA'nın 5090-5080 gibi kartları sahalarda olacak bunların da satması gerek sadece TR pazarı için düşünmemek lazım. Oyun zaten gerçekçi bir motorla ve yansımalarla gelirse ayar kısarak veya yansımaları kapatarak 3060 ile vs açsa bile ne kadar tatmin eder tartışılır. Series S'te ne kadar güzel başarılı bir iş çıkarabilirler o da tartışılır.

PS5'in açacağı bir oyun, çok iyi port edildikten sonra çok bir sistem istemez bence.

Ben açıkçası 1080p 60FPS Ultra ayarlar ile, 3070 Ti veya 3080 gibi bir kart düşünüyorum.

Mesela GTA 5'te mesela gölgeyi kapattığın zaman gölge ayarı tam kapanmıyor. Oyunun Config dosyalarından gölgesi tamamen kapatabiliyorsun mesela. Bu çok güzel bir şey. En azından gölgeleri tamamen kapatarak 20-30 FPS belki ek FPS elde edilir.

Coğu sistem illa açaçaktır ancak, kaç para olacağı sorun.

Bu oyun açıkçası bizi yıllarca idare edecek ve örnek olacak bir oyun olacağına ben inanıyorum.

Geç çıkar erken çıkar sonuçta beklenecek bu oyun. İsterse atıyorum adamlar 2028 desin vs. En geç 2026 içinde PC'ye gelmesini umuyorum ben.

Geri
Yukarı