GTA 6 için önerilen ekran kartı ne olur?

Neden imkansız olsun ki? Şu an yeni çıkan oyunlarda bile minimum RX 580-590 istiyor bence GTA 6 da aynı olur zaten Rockstar'ın optimizasyonu genel olarak iyi (GTA4 hariç)

Maalesef öyle bir şey olmayacak oyunun çıkmasına daha uzun süre var ve RX 580 gibi kartlar ömrünü yitiriyor örnek "Alan Wake 2 10 FPS alamıyor"😀😀

Yav he he oynuyorsun tamam. Kahkaha patlatılamayacak kadar ironik.

RDR2 Ultra 1080p 50 FPS alıyorum SS atayım isterseniz.

Maalesef öyle bir şey olmayacak oyunun çıkmasına daha uzun süre var ve RX 580 gibi kartlar ömrünü yitiriyor örnek "Alan Wake 2 10 FPS alamıyor"😀😀

Ama şimdi Rockstar Games'in optimizasyonu gerçekten iyi bence RX 580 le düşük ayarlar 720p 40-50 alınır.

Fosil dediğiniz kartın hayalini kuran birton genç var ve zaten GTA6 da aman aman bir oyun değil bence.
Şirketler "3. dünya ülkelerinde o karta bile sahip olmayan bir ton genç var, gereksinimleri düşük tutalım" demeyecek. Avrupa ve Amerika'da 500 birim paraya PS5 gibi konsolların satıldığını hatırlatmak isterim. Hedefleyecekleri en düşük cihaz Series S olacaktır ki o da gpu gücü olarak 1060 6gb'a falan denk ve oyunu harika bir şekilde optimize etseler bile yüksek ihtimalle 720p'den upscale edilmiş şekilde 30fps falan açacak oyunu. Bahsettiğin kartların maalesef şansı yok.

Olay RDR2 veya Cyberpunk değil RX 580 dediğin kart yeni nesilde cortluyor Alan Wake 2 de 10 FPS alamıyor GTA 6'yı nasıl oynatsın.
Züğürt tesellicileri kendilerini avutuyor bir de fakir edebiyatı yapıyor. Rockstar bunlara acıyıp dandik 570'de çalıştıracak şekilde oyunu yaparsa ki imkansız merhaba GTA 5 grafikleri deriz. O yüzden kendilerini avutmaya devam etsinler.

GTA V'in minimum ekran kartı gereksinimi 9800 GT idi. Bu kart 2008'de piyasaya sürüldü ve PC'ye 2015'te çıktı arada 7 yıl fark bulunuyor. Bundan yola çıkıp ve PC için çıkış tarihini 2027'de çıkacağını varsayarak RTX 3080 diyecektim ama 9800 GT üst segment kart değildi bunu hesaba katarsak minimum RTX 3060 diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı