Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OytunÇoban

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bıktım artık ya TTNet'ten hiçbir servisleri düzgün değil.

Geçtiğimiz aylarda indirimden GTAIV Complete Edition aldım.
Oyunu binbir türlü zorluğu aşarak (uyumluluk sorunu, 1.0.7.0 patch, gfwl) kurduktan sonra LaunchGTAIV.exe'den giriş yapmaya çalışıyorum ve oyun bana şu aktivasyon ekranını gösteriyor.

Bu uygulamayı açtığımda oyunun açılıp GFWL'nin benden key istemesi gerekmiyor mu? Playstoredeki keyler bu uygulamada çalışmıyor zaten key yeterli uzunlukta da değil. Deli oldum sabahtan beri duvarları yumrukluyorum arkadaşlar böyle aptal bir hizmet olamaz lütfen yardım edin, sinir krizi geçiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunun Steam sürümü güncellendi ve artık bunlarla uğraşmaya gerek yok. Ayrıca elinizde eğer oyunun ürün anahtarı varsa bunu yeni çıkan Rockstar Games Launcher ile etkinleştirebilirsiniz.

Sorun oyun güncellenerek çözülmüştür.

Adım adım ilerleyelim.

1. Öncelikle oyunu çalıştırmak istediğinizde böyle bir pencere ile karşılaşacaksınız:

Activate manually.jpg

Fakat büyük ihtimalle Activate Manually deseniz de oyun herhangi bir tepki veremeyecektir.

2. Burada en önemli nokta, oyunla birlikte gelen aktivasyon yazılımının çok eski olması. Bunu güncellemiz gerek. Güncellemeyi de oyunu geliştiren firma, Rockstar sunuyor.

Buradan güncelleştirmeyi indiriyoruz:

http://download.securom.com/support/gta4/GTAIVPC_OfflineInstaller.zip

Alternatif link: MEGA

3. ZIP dosyasını klasöre çıkartıyoruz
    • GTA4RC dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır diyoruz.
  4. Kurulum penceresi karşınıza çıkacak ve GTA 4'ün yüklü olduğu klasörü tespit edecek.

upload_2015-9-24_22-35-53.png

5. I agree ve Next diyerek kurulumu bitirin.
    • Bu işlemden sonra oyunu bir kez çalıştırıp seri numaranızla oyunu etkinleştirmeniz gerekebilir. Bu, her sürüm için gerekli değil.
  6. Aktivasyon bitince oyunun 1.0.8.0 güncellemesini (GTA_IV_EFIGS_PATCH_8.exe) indirin! Aksi takdirde oyun WS10 hatası verebilir.
    • Güncelleme dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın!
  7. Artık oyunu sorunsuz çalıştırabilmeniz gerek.
Güncelleme: Bu işlemden sonra oyunun çalışması için DVD'nin takılı olması gerekmektedir. Oyunu orijinal almış olduğunuzu hesaba katarak No-DVD EXE kullanabilirsiniz. İndirme bağlantısını vermeyeceğiz. Kendiniz arayıp bulabilirsiniz:

Kod:
Grand Theft Auto IV v1.0.8.0 Update-RazorDOX

Eğer SecuLauncher hatası alıyorsanız eksik C++ kütüphanesi var demektir. Çözüm için buraya göz atınız.

seculauncher.jpg

Benzer şekilde WS10 hatası da Yönetici olarak çalıştırmanız gerektiğine işaret olabilir. Ya da 1.0.8.0 güncellemesini yapmadığınız anlamına geliyordur:

WS10 GTA.png

Bu tür hatalar almak istemiyorsanız Windows 10 64 Bit kullanın.

Ayrıca sisteminizdeki GFWL sürümü eskiyse de oyun açılmayabilir. Bu rehberle eski sürümü silip yenisni kurun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son Güncelleme: 11 Haziran 2020
Bütün her şeyi denedim gene yapamadım, bana yardım eder misin? Ayrıca setup yaparken aktivasyonu tamamladım ancak oyuna girerken de aktivasyon istedi. Manuel aktivasyon butonuna basınca da açılmadı.

@Recep Baltaş

@Recep Baltaş iyi günler bende yapamayanlar arasındayım epey uğraştım ama bir türlü beceremedim. ID şifre versem bana da yardımcı olur musunuz?

@Recep Baltaş siteye giriyorum ama kodları vermiyor.

Abi selamlar öncelikle ben çok kez denedim ama olmuyor unlock kodu alıyorum herşey tastamam hata yok active diyorum çıkan sonuç bu:
Activation process has been terminated. Please make sure the unlock code has been entered correctly.

Press BACK to attempt another activation or press CANCEL to abort. In case the problem still persists please contact mailto:[email protected]

Bana bi yardım edersen sevinirim.
Selamlar hocam ne yaparsam yapıyım olmuyor bütün her şey tamam ama failed oluyor yardım eder misin?

İyi günler. Arkadaşlar ben Gta 4 eskiden satın aldım, eski bilgisayara kurdum. Şimdi yeni bilgisayar aldım ona kurmak istiyorum fakat serial numarası istiyor. Kutu içerisinden serial numarası çıkmadı kitapcikta da yazmıyor. Nasıl ve nerden öğrenmem gerek? Eski bilgisayarda kaldırmıştım oyunu. Lütfen yardımcı olur musunuz?

@Recep Baltaş

Merhaba. Bende Steam'dan alıdığım ve daha önce 10-15 dk oynadığım bir GTA4 sürümü var. Bugün tekrar yükledim oyunu tam oynamak için. Bu lanet GFWL en son sürümünü de kurdum. Oyunu açtım. Bir Xbox Live hesabıda açtım. CD-Key yazarken bir yerini yanlış yazdım. Yanlış dedi haliyle. "Try Again" bastıktan sonra "Please Wait" ekranında takılı kaldı. Kapatmaya çalıştığımda donuyor. Alt+Tab ile kapatılıyor oyun. Sildim tekrar indirdim yükledim. Aynı CD key hatalı uyarısını veriyor ve tekrar dene dediğim zaman yine "Please Wait" ekranında takılı kalıyor. Bir türlü yapamadım. Google'da araştırmalarımda benim sorunda olan bir arkadaş sormuş Technopat'a ama aradığımı bulamadım. Ne yapmam lazım?
Sorunu çözdüm. Daha doğrusu saatlerce uğraşıyordum. Şu ekran görüntülerini alırken kapatmadım oyunu ve sorunumu buraya yazarken "Please Wait" ekranından çıkmış tekrar CD-key yazma ekranına geldi. Boşuna bildirim işgali yapmış oldum, kusura bakmayın. :)

Dosya Ekleri

• gta4-1.png
    gta4-1.png
    275,2 KB · Görüntüleme: 65
  • gta41.png
    gta41.png
    276,3 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı