GTA IV İncelemesi

Bir sonraki inceleme hangi oyun üzerinde olsun?

• Black Mesa (Half-Life Remake)

Oy: 17 20,0%
  • Far Cry 4

Oy: 11 12,9%
  • Half-Life 2

Oy: 16 18,8%
  • Assasin's Creed 2

Oy: 24 28,2%
  • Dying Light

Oy: 17 20,0%

• Oy verenlerin toplamı
    85
İşte bu hikayeyi GTA San Andreas 'çı veletlere göstereceksin. Oyunu oynamamış adamlar gelmiş babalarından, amcalarından ve dayılarından laf duyup söylüyorlar. Bilmişlik taslıyorlar.

En iyi GTA oyununu çok güzel anlatmışsınız. Çok iyi olmuş. Bence herkes artık GTA IV'ün GTA V'ten daha iyi olduğunu kabul etmeli. Oyun gri bir tema üzerine. Ben sistemim düşükken oynadığımda resmen siyah beyaz oynamıştım. O kadar berbattı ki ayar değiştirdiğim anda çöküyordu oyun. GTA V'i rengarenk oynamama rağmen GTA IV'ün yanında esamesi okunmaz. 😀

Bu oyunu bi türlü oynayamadım. Steam'de sahibim, ama Social Club'üme bağlayamadım. Steam üzerinden oynarken save hatası veriyordu, ne kadar kaydedersem kaydedeyim her açışımda ilk defa açmışım gibi sıfırdan başlıyordu. Bir kaç saat oynadım. Onda da gri havadan boğuldum, daral geldi. Sildim.

Aslında oyunun atmosferik rengini daha da sıcak yapılıyormuş ayarlardan. En iyi GTA oyunu IV 'tür.
benden size bir bilgi gelsin. Oyunu 7 senedir oynuyorum 2 sene önce keşfettim bu detayı. Bıçağı olan bir serseriyle kavga ederken, serseri bıçağı size savururken serseri animasyona geçerken hemen Space 'e basın. Niko bıçak darbesinden kaçacaktır. Space 'e bastıktan sonra hemen F 'ye basın, Niko ile serseri boğuşacaktır. Niko serserinin bıçağını kapıp serseriyi bıçaksız bırakır. Siz kavgaya bıçakla devam edersiniz.

Bu oyunun yeri bende ayrıdır. En son dün GTAV oynadım ve 30. dakikada sıkılıp çıktım. Oyunda açık dünyada gezmekten başka pek aktivite yok. (Bana göre, oyunun hikayesini sevenler de olabilir şimdi linç yemeyelim. :))
GTA IV'te ise bir girdiğimde 2 saat çıkamıyorum hikaye o kadar sarıyor ki oyundan sıkılmıyorum.

Ellerine sağlık. Aşırı sevdiğim bir oyun ve etkinlik olarak fazlasını eklemek isterim. Dolaşma-karışıklık çıkarma falan herkesin zaten yaptığı şeyler. Mesela oyunda stand-up gösterileri var ve bunlar gerçek hayattaki komedyenlerin gösterileri.

Bir sürü yarış, Brucie ve Stevie için araç bulma görevleri, Jacob teslimat görevleri. En çok aranan suçlular... Arkadaş ve sevgili etkinliklerini sırf diyalogları dinlemek amacıyla yaparsınız. Sarhoş olduğunuzda aralarında geçen farklı konuşmalar...

Herkes GTA V ile fiziklerini falan karşılaştırıyor ama asıl yan etkinlikler olarak çok çok daha doyurucu bir oyun IV.

Geri
Yukarı