Çözüldü GTA IV Steam'da 109 TL gibi bir fiyattan satılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ProdBYdone

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam, bugün sizlerle farklı bir konuya değinmek istedim. Mutlaka aranızda benim gibi GTA serisini seven arkadaşlar vardır ve seven insanlar arasında seri içinde herkesi etkileyen bir oyun vardır. Benim şimdiye kadar en sevdiğim GTA oyunu GTA IV ve bu konuda bana katılan birçok arkadaş olacaktır eminim, bahsetmek istediğim asıl konuya gelecek olursak bu oyun kısa süre önce satıştan kaldırıldı ve yan paketiyle beraber birleştirilerek bugünden itibaren satılmaya başlandı ve oyunun eksileri olarak Online oynama özelliği ve bazı radyo istasyonları kalktı. Bu durumları göz önünde bulundurduğumuz takdirde oyunun bu kadar eksiği varken sizce bu oyunun 109 TL gibi bir fiyattan satılması beni gerçekten kızdırdı ve hatta konu açmak istedim. Fikirlerinizi merak ettiğimden ve birazcık bu konuda olan öfkemi paylaşmak istediğimden böyle bir konu açtım. Sizce oyunun yeni fiyatı ne kadar doğru?

1585137971961.png

Çözüm
Yılbaşı indirimde GTA 4 kaldırılınca bende EFLC'yi 10.5 TL'ye almıştım. Geçen günde kütüphanemde EFLC'yi kaldırıp Complete Edition'u eklemişler. 10.5 TL'ye ikisinide almış oldum. 109 TL Türkiye şartlarında çok fazla hem de GTA 4 gibi bir oyuna. Çok fazla optimizasyon sorunu vardı önceden ama yeni sürümde en azından kendim için söyleyeyim takılmalar ve droplar kaldırılmış. i3-6098p - RX560 4GB - 8GB Ram ile 50 FPS ortalamayla high ayarlarda oynuyorum. İşin garibi GTA 5'te de high ayarlarda da ortalama 50 FPS alıyorum. :/
Sanırsam 2 oyunda da aynı oyun motoru kullanılıyor, fakat GTA V yapılırken kullanılan aynı oyun motoru olsa dahi o motorun yazılımı geliştirilmiş olabiliyor. Ancak GTA IV'ün yapıldığı tarihte kullanılan aynı oyun motoru olsa da kasmalar olması normal. Çünkü kullanılan motor daha yeni yeni geliştiriliyordu.
Sizce oyunun yeni fiyatı ne kadar doğru?

17 dolara iki ayrı oyun olduğunu düşünelim. Oyun başına fiyat 8.5 USD. Normal.

Bizim paramız değersiz arkadaşlar. Ayılalım.

17 dolara iki ayrı oyun olduğunu düşünelim. Oyun başına fiyat 8.5 usd. Normal.

Bizim paramız değersiz arkadaşlar. Ayılalım.

Elbette kesinlikle haklısınız. Bu konuda bir şey söyleyebilmem mümkün değil ancak bu güncellemeden önce iki oyuna 62 TL gibi bir fiyatla sahip olabilirken şu an 109 TL vermek biraz can sıkıcı geldi. Paramızın değerinin kalmaması ise kesinlikle doğru. Geri dönüş için teşekkür ederim.
Aslında Türkiye'de oyunlar ucuz. Arkadaşlar kızacak ama gerçek bu. Steam halen kur güncellemesi yapmadı mesela. Paramızın şu son 4,5 sene içinde kağıt parçasından farkı kalmadı. Neyse ''Ehonomi çoh eyi''

Katılıyorum ama bahsettiğiniz nokta başarısız siyasi ve ekonomik politikaların sonucu yine de bu şartlar içerisinde böyle hesaplı oyun alabilmek gayet kabul edilebilir. Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.

Oyun yurtdışı fiyatına daha yakın bir miktarda satılıyor. Steam'in bir hatası olabilir (Önceden bazı ülkelerde bazı oyunlar çok ucuz veya çok absürt fiyatlara satılıyordu ve steam 2-3 aya bunu düzeltiyordu) veyahut Rockstar'ın verdiği bir karar olabilr. İlerde yine düşüreceklerine inanıyorum.

Oyun birleşmeden önce indirimsiz hali 31 TL idi. İndirime girince de bayağı ucuzluyordu hatta fiyatını da hatırlamıyorum herhalde 15 TL altına kadar düşüyordu Complete Edition.

Zamanında her iki paketi de 10 TL altına almışım. Neyse bakalım düzenleme gelirse gelir, gelmezse indirim kovalayacaksınız. Daha önce alıp da iade eden arkadaşlara da geçmiş olsun diyorum.

Screenshot_2020-03-25-16-44-21.png

Yılbaşı indirimde GTA 4 kaldırılınca bende EFLC'yi 10.5 TL'ye almıştım. Geçen günde kütüphanemde EFLC'yi kaldırıp Complete Edition'u eklemişler. 10.5 TL'ye ikisinide almış oldum. 109 TL Türkiye şartlarında çok fazla hem de GTA 4 gibi bir oyuna. Çok fazla optimizasyon sorunu vardı önceden ama yeni sürümde en azından kendim için söyleyeyim takılmalar ve droplar kaldırılmış. i3-6098p - RX560 4GB - 8GB Ram ile 50 FPS ortalamayla high ayarlarda oynuyorum. İşin garibi GTA 5'te de high ayarlarda da ortalama 50 FPS alıyorum. :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı