GTA Online HDD Yüzünden FPS drop yer miyim?

İşletim sistemi
Windows 10

EnesAcarim

Femtopat
Daha fazla  
Uzun zamandır GTA Online FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Oyunu normalde 90-120 FPS arasında yüksek/ultra ayarlarda oynuyorum fakat oyunum bir anda 3-30 FPS'ye düşüyor ve anlık takılmalar oluyor. Genellikle yarışlarda ve serbest modda çok drop yiyorum. Oyunum 2-3 saniyeliğine, bazen 6-7 saniyeliğine bile takılıyor ve bu bana yarışlarda çok sıkıntı çıkartıyor. Çok fazla forum, video vb. araştırdım, sorunumun HDD yüzünden olduğunu düşünüyorum. Pek bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Sorunum HDD yüzünden mi? Eğer HDD yüzünden ise nasıl drop girmesini engelleyebilirim? Yakında zaten SSD alacağım ama geçici bir çözüm istiyorum ben.

Sistem özelliklerim:

ASUS RX 570 GDDR5 OC 256Bit 4 GB
AMD Ryzen 5 2600X 3.6 (4.2'de kullanıyorum) 12nm işlemci
Gigabyte B450 Aorus M
Corsair Vengeance RGB Pro 8 GB 3200MHz

Dosya Ekleri

• hdd.png
    hdd.png
    49,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sorunun HDD kaynaklı, hem sistem hemde oyun yüklü olduğu için HDD hız olarak yetişemiyor. Benim tavsiyem minimum 240GB boyutunda SSD alman olacaktır, 120GB çok çabuk doluyor. Tavsiye ettiğim markalar: Apacer, Samsung, Patriot Burst,Crucial BX500(ısınma sorunu yaşayanlar var).

Evet sorunun HDD kaynaklı, hem sistem hemde oyun yüklü olduğu için HDD hız olarak yetişemiyor. Benim tavsiyem minimum 240GB boyutunda SSD alman olacaktır, 120GB çok çabuk doluyor. Tavsiye ettiğim markalar: Apacer, Samsung, Patriot Burst,Crucial BX500(ısınma sorunu yaşayanlar var).
Ben zaten Samsung 970 Evo NVMe 500GB almayı düşünüyorum geçici bir çözüm yok mu? Grafiklerden bir kaç şeyi kıssam mesela, hangisi hard diski zorlar?

Evet sorunun HDD kaynaklı, hem sistem hem de oyun yüklü olduğu için HDD hız olarak yetişemiyor. Benim tavsiyem minimum 240GB boyutunda SSD alman olacaktır, 120GB çok çabuk doluyor. Tavsiye ettiğim markalar: Apacer, Samsung, Patriot Burst, Crucial BX500(ısınma sorunu yaşayanlar var).

Hocam bende FPS düşmesi sıkıntısı yaşıyorum bu değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-21_191115682.png
    resim_2023-02-21_191115682.png
    505,2 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı