GTA: San Andreas çözünürlük sorunu

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
GTA: San Andreas oyunu Steam üzerinden indirdim ve gerekli ayarlamaları da yapmış bulunmaktayım. 1280*720*32 çözünürlüğünde olup Widescreen (geniş ekran) seçeneği açık bulunmaktadır. Fakat yine de çözünürlük ile alakalı bir sorun bulunuyor. Ekranın sağ tarafında yırtılma vb. tarzda bir görüntü ile oynamak zorunda bırakıyor. Yani oyunun en alt kısmı ile sağ tarafı karanlık olarak gözükmektedir. Acaba bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
Nereden indirebilirim acaba link olarak buraya bırakabilir misiniz?
Herhangi bir CLEO sitesinden yukleyebilirsiniz, resolution fix icin asagiya link birakiyorum ayrica mod icin CLEO gerekiyor onu da cleo.li sitesinden yukleyebilirsiniz. Widescreen fix'i Youtube'dan izleyip kurmalisiniz cunku ekstra CLEO dosyasi indirmelisiniz, forum uzerinden detayli anlatamayacagim.

GTA: San Andreas oyunu Steam üzerinden indirdim ve gerekli ayarlamaları da yapmış bulunmaktayım. 1280*720*32 çözünürlüğünde olup Widescreen (geniş ekran) seçeneği açık bulunmaktadır. Fakat yine de çözünürlük ile alakalı bir sorun bulunuyor. Ekranın sağ tarafında yırtılma vb. tarzda bir görüntü ile oynamak zorunda bırakıyor. Yani oyunun en alt kısmı ile sağ tarafı karanlık olarak gözükmektedir. Acaba bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Eski oyunlar belirli çözünürlüklerde adam akıllı çalışır. En uygunu 1024x768.

Eski oyunlar belirli çözünürlüklerde adam akıllı çalışır. En uygunu 1024x768.

Maalesef belirtmiş olduğunuz çözünürlüğü ayarladığımda da ekranın sağ tarafı tamamen karanlık bir biçimde kalıyor.Oyunun çözünürlüğü ciddi bir şekide düşüp ekranda küçülme yaşattırıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakileri yaparsanız hem sorununuz çözülecek hem de birçok artı özellik beraberinde gelecektir. Bunlardan bazıları Görüş mesafesindeki önemli artış,arabaların altının temiz olması,Arayüzün modern olması (start a new game,load game gibi yazıların güzelleşmesi), oyundan kaldırılan 18 şarkı vb.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakileri yaparsanız hem sorununuz çözülecek hem de birçok artı özellik beraberinde gelecektir. Bunlardan bazıları Görüş mesafesindeki önemli artış,arabaların altının temiz olması,Arayüzün modern olması (start a new game,load game gibi yazıların güzelleşmesi), oyundan kaldırılan 18 şarkı vb.
Öneri olarak bu videoyu paylaştığınız için teşekkür ederim fakat sadece ekrandaki yırtılmaların halledilebilmesini istiyorum. Bilmediğim bir şeyi öğrendim sizden. Teşekkürler.
Grafik ayarlarına girin. Orada ekran ölçeği(gpu ölçeği) gibi bir seçenek olmalı. Sizinki muhtemelen 'en-boy oranını koru' seçilidir. Onu tam panel veya ekrana sığdır olarak değiştirin böylece sorununuz çözülecektir.
Tam panel seçeneği ya da başka bir seçeneği ayarlayıp oyunu tekrar başlattığımda da sorunum devam ediyor maalesef.

Ekran Görüntüsü (13).png

Nereden indirebilirim acaba link olarak buraya bırakabilir misiniz?
Herhangi bir CLEO sitesinden yukleyebilirsiniz, resolution fix icin asagiya link birakiyorum ayrica mod icin CLEO gerekiyor onu da cleo.li sitesinden yukleyebilirsiniz. Widescreen fix'i Youtube'dan izleyip kurmalisiniz cunku ekstra CLEO dosyasi indirmelisiniz, forum uzerinden detayli anlatamayacagim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı