Çözüm GTA San Andreas sürüm düşürme

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

217146

Hectopat
Makaleler
7
Merhabalar bildiğiniz üzere GTA San Andreas'ın Steam sürümü bazı modları ve SAMP'yi desteklemiyor bu yazımda bu sorunları nasıl çözeceğimizi anlatacağım.

GTA San Andreas Steam Versiyonu Eksiklikleri ve Sorunları:
1. Radyoda bulunan bazı müziklerin telif hakları sebebi ile oyundan kaldırılması.
2. Oyunda ki altyazıların ve simgelerin daha kalitesiz ve küçük olması.
3. 1280x1024 Çözünürlüğün desteklenmemesi.
4. Oyunun çoğu modu desteklememesi.
5. Sokakta spawn olan her aracın kirli olması. (Hiç bir şekilde temizlenmemesi.)
6. Cesar Vialpando görevinde kontrollerin bozuk olması.

Öncelikle indirmemiz gereken bazı dosyalar var.
1. Dosya: GTA SA Downgrader
2.Dosya: SilentPatch (SilentPatch SA olan)
3.Dosya: gta_sa.exe
(Linkler bana ait değil.)
Bu 3 Dosyayı indirdiysek artık işlemlere başlayabiliriz.

İlk olarak GTA San Andreas'ın kurulu olduğu dizine gidip oyunu yedeklemenizi öneriyorum.
1. Ardından indirdiğimiz GTA SA Downgrader dosyasını bir klasöre çıkartıp "sadowngrade1-4-0" dosyasını başlatıyoruz.
Karşımıza Rockstar Nexus Serverlarına ulaşılamadığını gösteren bir uyarı geliyor tamam diyerek devam ediyoruz.

Adım 1.PNG

2. Yazılım oyun dosyalarını tarayarak hangi sürüme sahip olduğunuzu tespit ediyor burada sol köşede bulunan yeşil barın dolmasını bekliyoruz.

adım 2.PNG

3. İşlem bittikten sonra "Browse" butonuna tıklayarak GTA San Andreas'ın dosya dizininden "gta-sa.exe" dosyasını seçiyoruz.
Seçtikten sonra yine bir tarama işlemi olacak bu işlemde bittikten sonra sağ alt bölümde bulunan "Downgrade" butonuna tıklayacağız.

adım 3.PNG

4. Ardından karşımıza aşağıya eklediğim uyarı gelecek.
Bu uyarıya "Hayır" butonuna tıklayarak devam edeceğiz

adım 4.PNG

5. Uyarılar bitmiyor , bir uyarı daha gelecek "Evet" butonuna basarak devam edeceğiz.

adım 5.PNG

Oyunun dosyaları GTA San Andreas V1 ile değiştirildi. Downgrader yazılımı işlem bittikten sonra kendini otomatik olarak kapatır.

6. Ama işimiz daha bitmedi. Downgrader'dan belirlediğimiz GTA San Andreas dizinine giderek "gta-sa" isimli exe dosyasını sileceğiz.

adım 6.PNG

Şuan itibariyle GTA San Andreasınıza SAMP ve istediğiniz modu kurabilirsiniz.
Ama bildiğiniz üzere Rockstar bozuk oyun yapmayı ve satmayı çok seviyor. :)
Bu versiyonda maalesef ki çok fazla hata var. İndirdiğimiz SilentPatch ile bu hataların bir çoğunu kısa sürede çözeceğiz.

SilentPatch'in kurulumu çok basit indirdiğimiz arşivde bulunan dosyaları SilentPatchSA .ini ve .asi dosyalarını direk olarak GTA San Andreas'ın klasörüne atıyoruz ve bitti.
Unutmadan indirdiğimiz "gta_sa.exe" dosyasını da oyunun dizesine atıyoruz.

Dosya Ekleri

• Adım 1.PNG
    Adım 1.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 218
Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinali korsanından daha sorunlu olan nadir oyunlardan. 5 yıl korsan oynadıktan sonra sırf destek olmak için Steam'dan almıştım ama hiç açıp oynamadım yine korsandan devam ettim.
Kesinlikle katılıyorum Vice City ve GTA 3'te aynı şekilde oyunların hepsi bozuk. GTA Vice City'de ne yaptıysam arabaların geri geri gidememe problemini çözemedim.

Merhaba bildiğiniz üzere GTA San Andreas'ın Steam sürümü bazı modları ve SA:MP'yi desteklemiyor bu yazımda bu sorunları nasıl çözeceğimizi anlatacağım.

GTA San Andreas Steam versiyonu eksiklikleri ve sorunları:
1. radyoda bulunan bazı müziklerin telif hakları sebebi ile oyundan kaldırılması.
2. oyunda ki altyazıların ve simgelerin daha kalitesiz ve küçük olması.
3. 1280x1024 çözünürlüğün desteklenmemesi.
4. oyunun çoğu modu desteklememesi.
5. sokakta spawn olan her aracın kirli olması. (hiçbir şekilde temizlenmemesi.)
6. cesar vialpando görevinde kontrollerin bozuk olması.

Öncelikle indirmemiz gereken bazı dosyalar var.
1. dosya: GTA SA Downgrader
2.dosya: SilentPatch (silentpatch sa olan)
3.dosya: gta_sa.exe
(Linkler bana ait değil.)
Bu 3 dosyayı indirdiysek artık işlemlere başlayabiliriz.

ilk olarak GTA San Andreas'ın kurulu olduğu dizine gidip oyunu yedeklemenizi öneriyorum.
1. ardından indirdiğimiz GTA SA downgrader dosyasını bir klasöre çıkartıp "sadowngrade1-4-0" dosyasını başlatıyoruz.
Karşımıza Rockstar nexus serverlarına ulaşılamadığını gösteren bir uyarı geliyor tamam diyerek devam ediyoruz.

Eki Görüntüle 964104

2. yazılım oyun dosyalarını tarayarak hangi sürüme sahip olduğunuzu tespit ediyor burada sol köşede bulunan yeşil barın dolmasını bekliyoruz.

Eki Görüntüle 964054

3. işlem bittikten sonra "browse" butonuna tıklayarak GTA San Andreas'ın dosya dizininden "gta-sa.exe" dosyasını seçiyoruz.
Seçtikten sonra yine bir tarama işlemi olacak bu işlemde bittikten sonra sağ alt bölümde bulunan "downgrade" butonuna tıklayacağız.

Eki Görüntüle 964057

4. ardından karşımıza aşağıya eklediğim uyarı gelecek.
Bu uyarıya "hayır" butonuna tıklayarak devam edeceğiz.

Eki Görüntüle 964060

5. uyarılar bitmiyor, bir uyarı daha gelecek "evet" butonuna basarak devam edeceğiz.

Eki Görüntüle 964073

oyunun dosyaları GTA San Andreas V1 ile değiştirildi. Downgrader yazılımı işlem bittikten sonra kendini otomatik olarak kapatır.

6. ama işimiz daha bitmedi. Downgrader'dan belirlediğimiz GTA San Andreas dizinine giderek "GTA SA" isimli exe dosyasını sileceğiz.

Eki Görüntüle 964098
Şu an itibarıyla GTA san andreasınıza SA:MP ve istediğiniz modu kurabilirsiniz.
Ama bildiğiniz üzere Rockstar bozuk oyun yapmayı ve satmayı çok seviyor. :)
Bu versiyonda maalesef ki çok fazla hata var. İndirdiğimiz silentpatch ile bu hataların birçoğunu kısa sürede çözeceğiz.

Silentpatch'in kurulumu çok basit indirdiğimiz arşivde bulunan dosyaları silentpatchsa. İni ve. Asi dosyalarını direk olarak GTA San Andreas'ın klasörüne atıyoruz ve bitti.
Unutmadan indirdiğimiz "gta_sa.exe" dosyasını da oyunun dizesine atıyoruz.

Biraz geç oldu da bunu yapınca sürüm 1.0'a düşüyor mu şu an sadece 500 MB'lik versiyonlar 1.0 onlardada araba radyosu görevlerde ses falan çıkmıyor.

Orijinali korsanından daha sorunlu olan nadir oyunlardan. 5 yıl korsan oynadıktan sonra sırf destek olmak için Steam'dan almıştım ama hiç açıp oynamadım yine korsandan devam ettim.

Rockstar'ın GTA 5 dışında diğer oyunları hep hatalı ya GTA 4'te de öyle oyunun sonunda spoiler vermeyim bilen bilir o sorun var çok sinir olmuştum o zaman.

Geri
Yukarı