GTA V açık dünyası vs Witcher 3 açık dünyası

GTA 5'in açık dünyasında Witcher'da bulamayacağınız bir sürü şey var örneğin "Random Events" adı verilen tesadüf olaylar vardır hiç bilmiyorsanız yolda rastgele gezerken bir olayla karşılaşıyorsunuz ya yardım edip para vs alıyor ya da meh deyip geçiyor ve olayın nasıl sonuçlandığını izleyebiliyorsunuz
Witcher 3'ün açık dünyasında ise birkaç yaratık bulup öldürebilir, haydut kampları bulup yeni hazineler bulabilirsiniz fakat bunlar "?" İşaretleriyle gizlendiği için pek de bir Sürpriz olmuyor örneğin ben oraya giderken burada bir olaylar var diye gidiyorum fakat GTA 5'te bir anda karşıma çıkıyor bu yüzden GTA 5 bana göre daha iyi

GTA V oynadım ama GTA oyunları arasında en hoşuma gitmeyen GTA oyunu oldu grafikden başka oyuna bağlıycak hiçbir şey yok Witcher'a gelecek olursak Witcher oynamadım ama videolardan izlediğim kadarıyla yapılacak çok şey sunuyor ben Witcher 3 derim.

Yine aynı videoyu atacağım. Daha bitmediler çünkü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 haritanın amacı da birbirinden farklı. İkisini değerlendirirsek ortaya sağlıklı bir sonuç çıkmaz. GTA V'in kendine has bir açık dünyası var, Witcher 3'ün de. Ve ikisi birbirinden çok farklı dünyalar. Ben değerlendirmiyorum.

tesadüf olaylar vardır hiç bilmiyorsanız yolda rastgele gezerken bir olayla karşılaşıyorsunuz
Aynı olay Witcher'da vardır bu arada. Yolda giderken rastgele bir görevle karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin, bir çocuk ağlıyor ve yardım diye bağırıyor. Başka bir şey demiyor. Peşinden gidip gitmemek sizin elinizde. Eğer giderseniz size pusu kurulduğunu görebilirsiniz ;)

GTA 5'in açık dünyasında Witcher'da bulamayacağınız bir sürü şey var örneğin "random events" adı verilen tesadüf olaylar vardır hiç bilmiyorsanız yolda rastgele gezerken bir olayla karşılaşıyorsunuz ya yardım edip para vs alıyor ya da meh deyip geçiyor ve olayın nasıl sonuçlandığını izleyebiliyorsunuz.
Witcher 3'ün açık dünyasında ise birkaç yaratık bulup öldürebilir, haydut kampları bulup yeni hazineler bulabilirsiniz fakat bunlar "?" İşaretleriyle gizlendiği için pek de bir sürpriz olmuyor örneğin ben oraya giderken burada bir olaylar var diye gidiyorum fakat GTA 5'te bir anda karşıma çıkıyor bu yüzden GTA 5 bana göre daha iyi.

Hocam Witcher 3'te de! İşareti ile gösterilen farklı zamanda farklı yerlerde bulunan görevler var. Konu açık dünya ise witcher 3 derim.

Yine aynı videoyu atacağım. Daha bitmediler çünkü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 Haritanın amacı da birbirinden farklı. İkisini değerlendirirsek ortaya sağlıklı bir sonuç çıkmaz. GTA V'in kendine has bir açık dünyası var, Witcher 3'ün de. Ve ikisi birbirinden çok farklı dünyalar. Ben değerlendirmiyorum.

Sadece iki oyunun açık dünyalarını yani o dünyalarda yapılabilen aktivitelerin fazlalığı ve hangisi daha çok sevdiniz veya hangisi size göre diye bir konu açtım. Cyberpunk 77 ile GTA 4 gibi oyunların kıyaslamaları yapılıyorsa bunun gibi bir kıyaslama bana göre yanlış değil. Sadece hangi aktivitelerin sizi daha çok mutlu ettiği veya hangi oyunun açık dünyasının atmosferi daha iyi gibi bir konu açtım. Konuya bu açıdan yaklaşmaktansa tercihinizi belirtebilirdiniz. Genede teşekkürler.

Sadece iki oyunun açık dünyalarını yani o dünyalarda yapılabilen aktivitelerin fazlalığı ve hangisi daha çok sevdiniz veya hangisi size göre diye bir konu açtım. Cyberpunk 77 ile GTA 4 gibi oyunların kıyaslamaları yapılıyorsa bunun gibi bir kıyaslama bana göre yanlış değil. Sadece hangi aktivitelerin sizi daha çok mutlu ettiği veya hangi oyunun açık dünyasının atmosferi daha iyi gibi bir konu açtım. Konuya bu açıdan yaklaşmaktansa tercihinizi belirtebilirdiniz. Genede teşekkürler.
GTA ile Cyberpunk oyunlarının kıyaslanması da doğru değil ki. Onlar da farklı türdeki oyunlar. Farklı türdeki 2 oyunu kıyaslamak bana kalırsa doğru sonuçlar vermiyor. Ortaya net bir sonuç çıkmıyor. Witcher ile Skyrim kıyaslanabilir, GTA ile Just Cause veya Watch Dogs'ta kıyaslanabilir. Hemen hemen aynı türdeki oyunlar çünkü. Ben bir değerlendirmeye kalksam bile net bir mesaj yazamıyorum. Çünkü GTA V'i her ne kadar çok az oynamış olsam da, Witcher 3'ü her ne kadar fazla oynamış olsam da bir karara varamıyorum açıkçası hocam.

Geri
Yukarı