GTA V oynuyorsanız Ryzen sistem almayın

İşletim sistemi
Windows 10
Yanlış başlık atmışım AMD Sistem kullanmayın yerine ryzen yazmışım eğer gpu'nuzu nvidia yaparsanız bu sorun ortadan kalkıyor.
Çoğu sistemde gece oyun kasması var. Oyunun optimizasyon sorunu. Ayrıca bir anda şehre bakarsanız da olur. Emin olmadığınız konularda yorum yapıp, iftira atmayınız. Saygılar.

Son 2 haftadır yeni bir sisteme geçtim. Sistemimde Ryzen 5 5500 ve RX 6600 bulunuyor, şimdi başlığı gören arkadaşlar sorabilir niye almayalım diye, şöyle açıklayayım; bu oyunda Ryzen 5 3600 harici bütün işlemcilerde kronik sorun var oyun içi saat 19:00'ı geçince FPS'iniz 160'lardan 40'lara düşebiliyor. GPU kullanımınız aşırı şekilde düşüyor ve darboğaz oluyor.
Örnekler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sorunu sadece işlemcinizi Ryzen 5 3600'a düşürerek ya da NVIDIA bir ekran kartına geçerek düzeltebilirsiniz.

i3 12100F RX6600 var her gün GTA V oynuyorum hiç sorun yaşamadım senin sorunun çok büyük ihtimal donanımsal değil yazılımsal biraz kurcala her türlü düzelir saat 7 de ne demeye düşüyor vardiyeli mi çalışıyor bu melet.

i3 12100F RX6600 var her gün GTA V oynuyorum hiç sorun yaşamadım senin sorunun çok büyük ihtimal donanımsal değil yazılımsal biraz kurcala her türlü düzelir saat 7 de ne demeye düşüyor vardiyeli mi çalışıyor bu melet.
Olayı bilmeden yargı yaptığın o kadar belli ki.

Gülsem mi, üzülsem mi anlayamadım. Öyle bir haldeyim bu başlıktan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı