GTA V Piksel ve Görüntü Bozuklukları

WalterWhite99

Hectopat
Öncelikle tüm programlar ve oyunlar orijinal. Resmini koyduğum yerler dışında da çoğu yerde düz bir hat üzerinde böyle bozukluklar oluşuyor. Ayrıca dikkatli bakarsanız arabanın ve diğer nesnelerin de oldukça tırtıklı olduğunu göreceksiniz. Diğer oyunlarda da bazen benzer bozukluklar yakaladığım oluyor. HDMI kablosunu değiştirdim, ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarında anormallik de yok. Nvidia denetim masasından 3D ayarları hem oyuna hem de kendim seçerek ayrı ayrı denedim, MSAA açıp kapadım ayrıca oyunların tüm ayarlarıyla oynayarak teker teker denedim ama bir türlü görüntü düzelmedi.
Görüşlerinizi bekliyorum.

Adsız.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun monitör kaynaklı görünüyor. DVI kablon varsa onunla dene yoksa evinde illaki TV vardır ona tak oradan dene eğer sorunun monitör kaynaklı olmadığından eminsen o zaman ekran kartına ve yazılımsal sorunlara yönelebilirsin.

Bütün oyunlarda oluyor demişsiniz. Monitör ile alakalı bir sorun olabilir mi acaba?
Nerdeyse bütün oyunlar. Sorunsuz oyunlar da var.

Sorunun monitör kaynaklı görünüyor. DVI kablon varsa onunla dene yoksa evinde illaki TV vardır ona tak oradan dene eğer sorunun monitör kaynaklı olmadığından eminsen o zaman ekran kartına ve yazılımsal sorunlara yönelebilirsin.
Başka bir ekranda denedim. Sorun devam ediyor. Ekran kartımdaki bu problemi nasıl çözebilirim?

Ekran kartı sürücüsünü aşağıdaki rehbere göre temizce bir kaldır.
Oyunlar için Nvidia Denetim Masasından ayar yapmamanı öneririm. Bazı oyunlarda böyle sorunlar yaratabiliyor.
Temiz kurulumdan sonra eğer gene bu sorunla karşılaşırsan v-sync açıp denemeni istiyorum. Gene olmazsa geri bildirim yaparsın.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Ekran kartı sürücüsünü aşağıdaki rehbere göre temizce bir kaldır.
Oyunlar için Nvidia Denetim Masasından ayar yapmamanı öneririm. Bazı oyunlarda böyle sorunlar yaratabiliyor.
Temiz kurulumdan sonra eğer gene bu sorunla karşılaşırsan v-sync açıp denemeni istiyorum. Gene olmazsa geri bildirim yaparsın.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Rehberin cevaplarında nvidia için DDU yerine clean install öneriliyor. Biraz kafamı karıştırdı. Bu konuda bilginiz var mı? Yanlış bir adım atmak istemiyorum. Önce Intell sonra Nvidia silinecek, yüklenirken önce Intell sonra Nvidia gibi fazla ek bilgi var.

Rehberin cevaplarında nvidia için DDU yerine clean install öneriliyor. Biraz kafamı karıştırdı. Bu konuda bilginiz var mı? Yanlış bir adım atmak istemiyorum. Önce Intell sonra Nvidia silinecek, yüklenirken önce Intell sonra Nvidia gibi fazla ek bilgi var.
Herhangi bir karmaşa yok sırasıyla o işlemleri uygulayın.

Geri
Yukarı