GTA V Piksel ve Görüntü Bozuklukları

WalterWhite99

Hectopat
Öncelikle tüm programlar ve oyunlar orijinal. Resmini koyduğum yerler dışında da çoğu yerde düz bir hat üzerinde böyle bozukluklar oluşuyor. Ayrıca dikkatli bakarsanız arabanın ve diğer nesnelerin de oldukça tırtıklı olduğunu göreceksiniz. Diğer oyunlarda da bazen benzer bozukluklar yakaladığım oluyor. HDMI kablosunu değiştirdim, ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarında anormallik de yok. Nvidia denetim masasından 3D ayarları hem oyuna hem de kendim seçerek ayrı ayrı denedim, MSAA açıp kapadım ayrıca oyunların tüm ayarlarıyla oynayarak teker teker denedim ama bir türlü görüntü düzelmedi.
Görüşlerinizi bekliyorum.

Adsız.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun dışından yaptığınız ve değiştirdiğiniz bütün ayarları varsayılan ayarlara geri döndürün. Nvidia denetim masası ve GeForce Experience ayarlarını varsayılana döndürün. Sonra oyuna girip ayarları sadece oradan yükseltin.

Sorunumla ilgili yeni keşfettiğim bazı olayları paylaşayım. Herhangi bir oyuna girerken giriş ekranında çıkan hareketli yazılarda da bu tırtıklanmaları ve bozuklukları fark ettim. Ayrıca GTA'da frame scaling açınca bozulmaların kaybolmasa da azaldığını fark ettim. Ek olarak sorunumu daha net görebilmeniz için 2 adet video kaydettim. Yanlız videoda sadece çalılara odaklanmayın. Yandaki binaların köşelerine, pencerelere de bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080 4k kaynaklı bir kart olduğundan 2kda bozukluk yapıyor olabilir
İmkanım olsa 4k bir monitörde deneme yapacağım ama yok işte.

Dikey eşitlemeyi açın
Açık.

O zaman çemberi daraltmaya devam şimdi ekran kartını başka temiz bir bilgisayarda test et sorun devam ederse yazılımsal ya da herhangi bir başka parçadan değil %100 ekran kartı donanımsal bir sorundur garanti yolu gözükür. Eğer ki kart başka bir bilgisayarda sorunsuz çalışırsa o zaman da %100 yazılımsal ya da başka parçadan kaynaklı bir sorundur.
Ekran kartını söküp onboard ekran kartıyla denedim ve bozulmalar devam etti. Monitör de değiştirmiştim zaten. Yazılım desek onu da defalarca sıfırlayıp ayarları varsayılanlara çevirdim. Oyun ayarları desek teker teker denedim. Sorun nerede? :lanet:

Açık.

Ekran kartını söküp onboard ekran kartıyla denedim ve bozulmalar devam etti. Monitör de değiştirmiştim zaten. Yazılım desek onu da defalarca sıfırlayıp ayarları varsayılanlara çevirdim. Oyun ayarları desek teker teker denedim. Sorun nerede? :lanet:

Hortlatıyorum konuyu sorun neredeymiş ve çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı