5600 XT sistem oyunlardaki görüntü bozuklukları ve pikseller

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
GTA 5 uzaktaki nesneler piksel hatta yakındakilerde piksel geliyor. Artik foroğraf atamayacağım çünkü o kadar kaliteli bir fotoğraf makinem yok şöyle anlatayım bir nesne bayağı piksel piksel bunlar. Çok küçük pikseller ama inanilmaz göze çarpiyor oyun ayarlarim Full anisotropic filtering 16X'de distance scaling de Full.
Ekran kartı: AMD TUF 3 RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
Anakart: ASUS B450M Dragon.
Monitör: AOC 24G2U.

Arkadaşlar olay basit aslında. 2060, 5600XT ve 1660 Ti kullanan biri olarak hepsinde aynı durum (bu bir sorun değil) devam ediyor.

Mesele şu, 23.8" ya da daha büyük bir monitörde 144Hz yeni geçen her arkadaş 1080p çözünürlükte bunu hissediyor. Durumu çoğu kez makinelerde, ekran kartlarındaki bir sorun olarak düşündüm fakat 1080p çözünürlükte belli inç üzerindeki her ekranda sonuç aynı.

Bunun 2 çözümü var, ya anti-aliasing düşüren monitörlere geçmek ya da oyunu daha yüksek bir çözünürlükte (2K - 4K) çalıştırmak.

Eğer monitör ve ekran kartını başka makinelerde deneme şansınız yoksa Dynamic Super Resolution ile şu anki kartınızda 4K bir oyuna girin.

Gördüğünüz sıkıntıların hiçbiri olmayacak. Anlayacağınız ülke olarak ekonomik durumu toparlamadan bu eziyetleri çekmeye devam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar olay basit aslında. 2060, 5600XT ve 1660 Ti kullanan biri olarak hepsinde aynı durum (bu bir sorun değil) devam ediyor.

Mesele şu, 23.8" ya da daha büyük bir monitörde 144Hz yeni geçen her arkadaş 1080p çözünürlükte bunu hissediyor. Durumu çoğu kez makinelerde, ekran kartlarındaki bir sorun olarak düşündüm fakat 1080p çözünürlükte belli inç üzerindeki her ekranda sonuç aynı.

Bunun 2 çözümü var, ya anti-aliasing düşüren monitörlere geçmek ya da oyunu daha yüksek bir çözünürlükte (2K - 4K) çalıştırmak.

Eğer monitör ve ekran kartını başka makinelerde deneme şansınız yoksa Dynamic Super Resolution ile şu anki kartınızda 4K bir oyuna girin.

Gördüğünüz sıkıntıların hiçbiri olmayacak. Anlayacağınız ülke olarak ekonomik durumu toparlamadan bu eziyetleri çekmeye devam.
Benim şu anki monitörüm 1080p 75 hz. Daha 144 hz 1080p bir monitör alabilmek için zor bela para biriktiriyorum. :(

Bu sorun hakkında baya araştırma yaptım. Belli bir çözümü yok. Hatta bir sorun bile değil. Benim bulabildiğim tek 'çözümü' var o da monitörünüzü 2K ya da 4K almak. Sorunu ortadan kaldırmıyor ancak %99 gizliyor. Fark bile etmiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı