GTA V sistem gereksinimleri açıklanmış değil

Arkadaşlar, internette bu konu hakkında bir sürü konu açıldı. Her konuda da uzun zaman önce öne atılmış, gerçek olmayan bir yazı var. "Sistem gereksinimleri aha da budur!" diye. Hiçbiri değil arkadaşlar. Bu konu ile yanlış bilgi edinen arkadaşlar varsa, bilgilenmiş olursunuz. Başkalarına da yanlış hayaller kurdurmazsınız. Nereden uydurdum böyle bir şeyi? Uydurmadım. Rockstar destek sayfasından aldığım bir yazıyı paylaşıyorum hemen.

"System requirements for the PC version of GTA V are not yet available." Türkçesinde diyor ki ; GTA V'ın PC versiyonu sistem gereksinimleri henüz mevcut değil. O yüzden, Rockstar tarafından yapılmayan yada kaynak olarak Rockstar görünmeyen hiçbir habere inanmayın. İyi forumlar dilerim. :)

if-gta-v-characters-had-instagram-16.jpg

Rockstar öyle demiş'de , mantık yürütürsek " gta 4 " bile normalin üstündeki bir bilgisayarda fps sorunu yaşatıyor . Dediğim gibi mantık tahmin sadece gta 5 de en azından bir oyun canavarın olması lazım . Sadece mantık ve halkın düşüncesi üzerine böyle bir yorum yaptım , adamların ne yapacağı belli olmaz .

Max Payne 3'ün sistem gereksinimleri ile aynı olur diye tahmin ediyorum. Çünkü ikisinde de aynı oyun motoru kullanılıyor. Gta 5 açık uçlu olduğu için Max payne 3 Gtx 760 istiyorsa Gta 5 Gtx 780 ister veya Gtx 770 gibi düşünüyorum.

Masaüstü bilgisayarlarda en az Gtx 780 olması lazım ve i7 4.nesil işlemci ile birlikte tabiki :D.

Laptoplarda da bence Gtx 880m ve i7 4.nesil işlemci .

Alienware alma nedenim de bu yüzden zaten :D :D Gtx 780m sli ve i7 4900mq ile bu oyunun üstesinden gelirim :D

@MaviDumanEtkisi Hiçte sanmıyorum o kadar sistem isteyiceğini. GTX 770 Ultrada akar diye tahmin ediyorum. @Haluk Ekrem Özkaya Ayrıca GTA 4optomizazyon sorunlu bir oyun olduğu için FPS sorunları yaşatıyor. GTA V sorunlu olmaz ise GTX 760 High'ta akar. Artık X86 mimarisini kullanıcakları için sorun olmaz diyebilirim.

Max Payne 3'ün sistem gereksinimleri ile aynı olur diye tahmin ediyorum. Çünkü ikisinde de aynı oyun motoru kullanılıyor. Gta 5 açık uçlu olduğu için Max payne 3 Gtx 760 istiyorsa Gta 5 Gtx 780 ister veya Gtx 770 gibi düşünüyorum.

Masaüstü bilgisayarlarda en az Gtx 780 olması lazım ve i7 4.nesil işlemci ile birlikte tabiki :D.

Alienware alma nedenim de bu yüzden zaten :D :D Gtx 780m sli ve i7 4900mq ile bu oyunun üstesinden gelirim :D

Ne yaptın sen ya. GTA V dedik, Crysis 5 değil. GTA V'ın grafikleri o kadar harika değil. Ayrıntıları falan çok iyi, ona laf yok. Ama sanmıyorum ki- iyi bir optimizasyon ile gelmiş olursa, önerilen sistem gereksinimlerinde GTX 770 ve HD 7850'ten yukarı göreceğimizi sanmıyorum.

Gtx 780? çok fazla uçmussun. gtx 770 ultrada açar diye düşünüyorum ayrıyetten i7 çok çok uçmussun i5 4670 gayet yeticekdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı