GTA V sistem gereksinimleri açıklanmış değil

Arkadaşlar, internette bu konu hakkında bir sürü konu açıldı. Her konuda da uzun zaman önce öne atılmış, gerçek olmayan bir yazı var. "Sistem gereksinimleri aha da budur!" diye. Hiçbiri değil arkadaşlar. Bu konu ile yanlış bilgi edinen arkadaşlar varsa, bilgilenmiş olursunuz. Başkalarına da yanlış hayaller kurdurmazsınız. Nereden uydurdum böyle bir şeyi? Uydurmadım. Rockstar destek sayfasından aldığım bir yazıyı paylaşıyorum hemen.

"System requirements for the PC version of GTA V are not yet available." Türkçesinde diyor ki ; GTA V'ın PC versiyonu sistem gereksinimleri henüz mevcut değil. O yüzden, Rockstar tarafından yapılmayan yada kaynak olarak Rockstar görünmeyen hiçbir habere inanmayın. İyi forumlar dilerim. :)

if-gta-v-characters-had-instagram-16.jpg

Bu oyunu güzelce mediumda oynamak istiyorum ama bakalım karttan korkmuyor değilim Hd 7850 1gb, işlemci soğutucuya ihtiyacım var 3.3 ghz o.c yapmam lazım 3.5 ghz ideal olacaktır diye düşünüyorum.

Bir site mantık yürütüyor ve diğer sitelerde onu kopyalıyor :D Şu an için GTX 480 önerilen fakat oyunu inceledim ve bana kalırsa GTX 580 veya 670'e denk geliyor. Ekran kartını en çok yoran 2 sebep:
1-Gerçekçi çizimler ve parlaklık.
2-Uzağa bakınıldığında bile gerçekliği düşmeyen çizimler.

@MaviDumanEtkisi Hiçte sanmıyorum o kadar sistem isteyiceğini. GTX 770 Ultrada akar diye tahmin ediyorum. @Haluk Ekrem Özkaya Ayrıca GTA 4optomizazyon sorunlu bir oyun olduğu için FPS sorunları yaşatıyor. GTA V sorunlu olmaz ise GTX 760 High'ta akar. Artık X86 mimarisini kullanıcakları için sorun olmaz diyebilirim.
O zaman bekleyip göreceğiz :)

Bu sistem bana mantıklı geldi. Önerilen ayarlar high de açar diye düşünüyorum.

Minimum sistem gereksinimleri:
İşlemci

Intel Core 2 Duo E8200 veya AMD Phenom II X2 545
Ekran kartı
GeForce GT 530 veya Radeon HD 6570
Ram
4 GB
İşletim sistemi
64 bit Windows 7
DirectX
11
Boş disk alanı
40 GB

Önerilen sistem gereksinimleri:
İşlemci

Intel Core i5-2500T veya AMD Phenom II X4 975
Ekran Kartı
GeForce GTX 480 veya Radeon HD 6970
Ram
6 GB
İşletim sistemi
64 Bit Windows 7 veya 8
DirectX
11
Boş disk alanı
40 GB

Ben internette yazan bilgilerden yola çıkarak yazdım ondan. :)

Ultrada en aşağı 16 gb ram yazınca dedim tamam bunu da Gtx 780 paklar :D

Yav yok yalan onlar GTX 750 Ti + 8 gb ram 1920x1080 4X AA ile ultrada 30 fps veriyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı