GTA Vice City vs GTA San Andreas

San Andreas’ın her konuda alacağı kıyaslama bu. Açık dünya, görev çeşitliliği, harita büyüklüğü, berbere gidip saçını kestirmek veya bir spor salonuna gidip kas yapmak falan. Vice City’nin aksine yüzebiliyorsun da. Vice City’nin daha iyi olduğunu düşünen insanlar tamamen romantizm yapıyor. San Andreas en iyi ikinci GTA oyunudur. Sonrasında çıkan GTA IV bile San Andreas’ın gölgesinde kalmıştır hayvan gibi fizik motoruna rağmen.

İkisinin de yeri farklı ama San Andreas bambaşka bir oyun gerçekten. Rockstar markasının ve GTA serisinin dünyada yükselmesinde belki de en büyük rolü o taşımıştı. Vice City'i de çok severim ama aklımdaki anılar, dolu dünyası, karakterleri vs. bir bütün olarak San Andreas fantastik bir yapım.

Bana kalırsa Gta Vice City daha iyidir,neden diye sorulursa ortam,müzikler,seslendirmenler,hikaye ve ana karakterin çok taştaşlı olması bir etken.Türkiye de ki 1990-2004 arası çocukların %90 ının ilk oyunudur.Her zaman abi gel bana hile yazsana diye bir anısı vardır.

San Andreas'ı bir kere Steam'den almıştım. Abuk sabuk kamera hareketleri vardı. Canım sıkıldı sildim. Ama Vice City'i AGP sistemimle uzun saatler oynamıştım. Telefonumda da var mobil versiyonu. Haritasının birçok ayrıntısını ezberlemiştim. Benim için Vice City daha güzel.

Tommy Vercetti varken CJ çok sıkıcı kalıyor. Fakat genel olarak çok daha kapsamlı, daha büyük ve dolu bir harita ve yan karakterler sayesinde objektif olursak San Andreas daha iyidir tabii. Yine de benim için Vice City daha özel bir oyun.

Geri
Yukarı