GTA San Andreas vs GTA Vice City

GTA IV ü satın aldım fakat hiçbir türlü oynayamadım. İlk dizüstü bilgisayarım kaldırmıyordu 20 FPS veriyordu. i7700 HQ 16 GB 1050 Ti'lı dizüstü bilgisayarım da Windows Live bilmem ne yüzünden yükleyemedim içimde ukte olarak kalan bir oyun.
Rockstar'ı sevmememin en belirgin sebeplerinden biridir GTA IV. Oyunda hala daha oyunun çıkışına dayanan oyun kıran buglar mevcut, kendi ürününü düzeltmek için çaba bile sarf etmiyor Rockstar. Oynayan böyle oynasın bana ne kafasında bir firma ve bu çok sinir bozucu çünkü insanlar bu ürüne para veriyor.

Örnek:
2009'da (oyunun çıkışından 1 sene sonra) konusu açılmış bu hatayı güncel oyunda hala daha yaşayabilirsiniz çözülmemiş :)

GTA V'deki uzun süren online yükleme ekranlarını da bir modder çözmüştü yanlış hatırlamıyorsam, sonradan aynı çözüm yöntemini Rockstar kendisi de getirdi güncelleme ile gerçekten oyuncularını bir gram önemsemeyen bir firma Rockstar.

Rockstar'ı sevmememin en belirgin sebeplerinden biridir GTA IV. Oyunda hala daha oyunun çıkışına dayanan oyun kıran buglar mevcut, kendi ürününü düzeltmek için çaba bile sarf etmiyor Rockstar. Oynayan böyle oynasın bana ne kafasında bir firma ve bu çok sinir bozucu çünkü insanlar bu ürüne para veriyor.

Örnek:
2009'da (oyunun çıkışından 1 sene sonra) konusu açılmış bu hatayı güncel oyunda hala daha yaşayabilirsiniz çözülmemiş :)

GTA V'deki uzun süren Online yükleme ekranlarını da bir modder çözmüştü yanlış hatırlamıyorsam, sonradan aynı çözüm yöntemini Rockstar kendisi de getirdi güncelleme ile gerçekten oyuncularını bir gram önemsemeyen bir firma Rockstar.

GTA 5'in Online bugları paha biçilmez zaten. Çıkışından sonra kaç sene geçmesine rağmen durup dururken Online'dan atmalar heistlerde saçma sapan buglar insanı kanser ediyor. Tekte heist bitirdiğimizde hayret nasıl tekte bitti diyoruz.

GTA San Andreas'ın Steam sürümünde yüzme de sorun var mesela hiç düzeltilmedi. Sonra korsan indirince korsan indirdi deniyor.

Örnek:

GTA V'deki uzun süren online yükleme ekranlarını da bir modder çözmüştü yanlış hatırlamıyorsam, sonradan aynı çözüm yöntemini Rockstar kendisi de getirdi güncelleme ile gerçekten oyuncularını bir gram önemsemeyen bir firma Rockstar.
Remastered'lar çıkınca yağmur efekti oyunu oynanmayacak derecede bozuyordu. Sevgili Rockstar 1 ayda çözmedi bu sorunu. Modderlar 1 saatte çözdü.

Remastered'lar çıkınca yağmur efekti oyunu oynanmayacak derecede bozuyordu. Sevgili Rockstar 1 ayda çözmedi bu sorunu. Modderlar 1 saatte çözdü.

En sevmediğim iki firmanın başında birinci EA ikinci Rockstar. Oyun serileri Türkiye de bu kadar sevilip satmasına rağmen hiçbiri Türkçe dil eklemeye bile tenezzül etmiyor. Bir de sorunları ile boğuşuyoruz.

Ama konuya dönersek dediğim gibi, San Andreas çıktığı dönem için çok üst düzey bir işti. Açık dünya elbette popülerleşmiş bir konuydu (yine GTA sayesinde) ancak onu bu kadar iyi yapan başka bir oyun yoktu.

Spor salonuna girip spor yapıp karakterini geliştirmek, türlü türlü mağazalara girip tonla farklı kıyafet arasından seçim yapmak, blackjack gibi, rulet gibi kumar oyunları oynamak, basketbol oynamak, taksi şoförlüğü, kız arkadaş edinmek, çete kurmak... daha uzar gider bu. Şu an bile hiçbir açık dünya oyununda bu kadar çok yapılacak aktivite yok zamanı için efsane bir iş bu.

Ama konuya dönersek dediğim gibi, San Andreas çıktığı dönem için çok üst düzey bir işti. Açık dünya elbette popülerleşmiş bir konuydu (yine GTA sayesinde) ancak onu bu kadar iyi yapan başka bir oyun yoktu.

Spor salonuna girip spor yapıp karakterini geliştirmek, türlü türlü mağazalara girip tonla farklı kıyafet arasından seçim yapmak, blackjack gibi, rulet gibi kumar oyunları oynamak, basketbol oynamak, taksi şoförlüğü, kız arkadaş edinmek, çete kurmak... Daha uzar gider bu. Şu an bile hiçbir açık dünya oyununda bu kadar çok yapılacak aktivite yok zamanı için efsane bir iş bu.

Evet o konuda gerçekten takdiri hak ediyor. Hem de Vice City'den bir sene sonra çıkmış olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı