GTS 250 alınır mı?

Öncelikle merhaba. GTS 250 ekran kartı buldum 250 TL'ye bilgisayarcıda. Kardeşime sistem toplayacağım CS:GO, GTA 5, Valorant, The Forest gibi oyunlar için.
Ama adam DirectX 10 dedi, bunu bilerek al dedi. DirectX 11 ne fark ediyor? Oyunları mı açmıyor anlamadım.

GTS 250 Karta sahibim, açıkcası berbat bir kart, CS:GO açıyor ama her 15-20 dakika arası ekran kartı ile alakalı çökme yaşanıyor. GTA 5 en düşükte 30 FPS (+Drop), Valorant imkansız.

Ayrıca sağlam ekran kartlarının 5000 TL civarına çıktığı dönemde 250 TL'lik kartla bu oyunları oynamayı düşünmek bile saçma

GTS 250 karta sahibim, açıkcası berbat bir kart, CS:GO açıyor ama her 15-20 dakika arası ekran kartı ile alakalı çökme yaşanıyor. GTA 5 en düşükte 30 FPS (+drop), Valorant imkansız.

Ayrıca sağlam ekran kartlarının 5000 TL civarına çıktığı dönemde 250 TL'lik kartla bu oyunları oynamayı düşünmek bile saçma.

O çökmeler sizin kart ile alakalı olabilir. Arkadaşım uzun süre GTS 250 kullandı E8400 ile gayet sorunsuz CS oynuyordu.

DX10 kartta PUBG Lite bile açmıyor (denedim hata verdi). Kesinlikle GTA 5 açmaz. Ben DX11 kullanıyorum ve çoğu oyunu açıyor hatta açmadığı oyun var mı bilmiyorum.

DX10 kartta PUBG Lite bile açmıyor (denedim hata verdi). Kesinlikle GTA 5 açmaz. Ben DX11 kullanıyorum ve çoğu oyunu açıyor hatta açmadığı oyun var mı bilmiyorum.

Evet PUBG Lite açmaz fakat GTA 5 kesinlikle açacaktır.

Tartışalım mı gerçekten burada hocam?
Senin gösterdiğin videolarda, arkadaştaki sistemin tek parçası bile değişik olsa, FPS değişiklikleri olur. Yalan yanlışı bir ikileme olarak kullandım ben cümlemde dikkat edersen, yalan bilgi demedim, yanlış bilgi dedim.
DirectX 10'un DirectX 11 oyunlarını açmayacağını bal gibi biliyorum.
GTS 250'ye 250 TL vereceğine, üstüne para ekleyip tarihi eser olmayan kartlara bakabilirsin.
Bilgisayarcının verdiği parça alınmaz zaten, üstüne GTS 250 tarihi eser, 2009'dan kalma.
GTS 250 1 GB Ekran kartı, sanırım paylaşımlı o da.
Ben q8400 işlemci ile gta 5 40 fps oynuyodum bu kartla ama valorant açmıyodu sallamayın

Geri
Yukarı