GTX 1050 için 300W yeterli mi ?

mustafatopcu.

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşalar bu PSU'ya GTX 1050 takmak sıkıntı çıkarır mı? En fazla 5 ay kullanılacak.

pWg4VJ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ilk olarak HuntKey adlı bir güç kaynağı markası ben hiç duymadım. Ayrıca üzerinde yazan değerin doğru olduğu nerden malum, 80+ sertfikası varda ben mi görmedim? Şu anda everest gibi bilindik markaların bile önerilmiyorken nasıl oluyorda GTX 1050 gibi bir kartı o güç kaynağına emanet etmek kesinlikle doğru birşey değil.

Huntkey güç kaynağını senin duyup duymaman önemli değil zaten kalitesi belli olan bir güç kaynağı üreticisidir. 80+ sertifikası verimlilik sertifikasıdır. Sertifika 12v kanalından gelen watt değerini ve amperi değiştirmez. 80+ sertifikası PEAK değerin ne kadar verimli olduğunun sertifikasıdır. Güç kaynakları, güç dağılım etiketinde kanal başı hangi değer yazıyorsa onu verir. Kalitesiz güç kaynakları bu değeri full loadda eksik veya dalgalı verir. Ama burada söz konusu güç kaynağı kalitesiz değil. Ayrıca GTX 1050 gibi bir kartı rahatlıkla besleyebilecek bir güç kaynağı. Ekran kartı PCI-e x16 slotunun VRM bileşenlerinden besleneceği için güç kaynağının ekran kartını yakma yada zarar verme gibi bir ihtimal söz konusu değildir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı