GTX 1050 için 300W yeterli mi ?

Güç kaynağı şakaya gelmez bişey olmaz diye güvendirip aldırmayın ekran kartı falan o PSU en ufak güç dalgalanmasında yanar yanındada birkaç bileşen götürür. Sertifikası ve koruması olmayan PSU alınmaz ve önerilmez.

Güç kaynağı şakaya gelmez bişey olmaz diye güvendirip aldırmayın ekran kartı falan o PSU en ufak güç dalgalanmasında yanar yanındada birkaç bileşen götürür. Sertifikası ve koruması olmayan PSU alınmaz ve önerilmez.
Lütfen konudaki tüm postları okuyup öyle yorum yapın. Ayrıca piyasadaki hiçbir güç kaynağı aynı grafik çizgisinde güç beslemesi yapamaz bu teorik olarak imkansızdır. En ufak güç dalgalanmasında yanacağını söyleyerek yanlış bilgi vermişsiniz. Sürekli dalgalanmalara basit bir elektrolit kapasitör bile dayanabilirken arkadaşın kaliteli ve 12v kanalı yeterli olan bir güç kaynağı neden bileşenleri yaksın? Arkadaşın bu zamana kadar sistemi yanmamış şimdi mi yanacak? Biz gerekli güç hesaplamasını yaptık güç kaynağı sistemin güç gereksimini rahatlıkla karşılıyor. Sonuçta max. 60 watt TDP değerine sahip olan ekran kartı çıkarılıp 75 watt TDP değerine sahip bir grafik kartı takılacak. İşi bu kadar yokuşa sürmenin mantığı yok.

Lütfen konudaki tüm postları okuyup öyle yorum yapın. Ayrıca piyasadaki hiçbir güç kaynağı aynı grafik çizgisinde güç beslemesi yapamaz bu teorik olarak imkansızdır. En ufak güç dalgalanmasında yanacağını söyleyerek yanlış bilgi vermişsiniz. Sürekli dalgalanmalara basit bir elektrolit kapasitör bile dayanabilirken arkadaşın kaliteli ve 12v kanalı yeterli olan bir güç kaynağı neden bileşenleri yaksın? Arkadaşın bu zamana kadar sistemi yanmamış şimdi mi yanacak? Biz gerekli güç hesaplamasını yaptık güç kaynağı sistemin güç gereksimini rahatlıkla karşılıyor. Sonuçta max. 60 watt TDP değerine sahip olan ekran kartı çıkarılıp 75 watt TDP değerine sahip bir grafik kartı takılacak. İşi bu kadar yokuşa sürmenin mantığı yok.
Kimse yokuşa filan sürmüyor. Neye dayanarak kaliteli bir PSU diyorsun?

MSI'ın PSU calculator sitesi 228 watt'ı PEAK olarak belirler. Ben size 12v kanalından çekilecek değeri verdim. Siz kafanızı yormayın güç kaynağınız yetiyor. Monitör için o kadar bütçeniz varsa FreeSync monitör + RX 560 alın daha mantıklı bir tercih. Axess kart varsa monitör 480 TL'ye geliyor.

Viewsonic Vx2257-mhd Full Hd 1 Ms 75hz Amd Freesync Gaming Monitor GittiGidiyor'da 284028173
Ben Nanokatalogdan GTX 1050ti almayı düşünmüştüm sizin önermeniz üzere onu almayı düşünüyodum birde bu kartı DVİ monitörde dönüştürücü olmadan kullanabiirmiyim eğer öyleyse DVİ almayı düşünüyorum da birde rx 560 demişsiniz GTX1050Tİ daha iyi olmaz mı ?

Bütçeniz varsa ek güç bağlantısız GTX 1050 Ti ile bu monitörü alın. Önerdiğim monitörü alırsanız direk DisplayPorttan görünü alacaksınız. Aktif adaptöre ihtiyacınız olmayacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı