GTX 1050 laptop emulatör ile PUBG Mobile kasma sorunu

DeaDZooM

Hectopat
Yer
Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi.
Resimde göründüğü gibi bir laptopum var. Emulatör programı ile bir oyun oynadığımda örneğin Mobil PUBG + Bluestacks. dehşet bir şekilde kastıgını gözlemledim. Yüksek performanslı ve entegre olarak da denememe rağmen bu sorunu çözemedim. BIOS'ta Virtualization aktif.

Peki garip olan ney derseniz : 2. laptopumun özellikleri resimdeki laptopumun yarısı kadar olmasına rağmen aşırı derece akıcı bir oyun deneyimi gözlemledim. (8 GB RAM / GTX 950 / 4 çekirdek vs.. )

Gerçekten de iyi bir deneyim yaşayabilmek için yüksek meblada bir oyun laptopu almıstım ancak keyif alamadım. Sizce sorun nedir? Neden çok kastı ve bunu nasıl cözebilirim?
Garantiye vermeyi bile düşündüm.

Not: GTX 1050 ekran kartı olan laptop emulatör açıkken CPU 95, GPU 20 ila 0 arası gidip geliyor ancak 950 ekran kartı olan laptop CPU 30 - 45, GPU 60 - 75 olarak seyir alıyor. Anlamını bilmiyorum ama belki anlayan biri değerlendirebilir.

Yardımlarınızı en içten samimiyetimle bekliyorum.

4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde göründüğü gibi bir laptopum var. Emulatör programı ile bir oyun oynadığımda örneğin Mobil PUBG + Bluestacks. dehşet bir şekilde kastıgını gözlemledim. Yüksek performanslı ve entegre olarak da denememe rağmen bu sorunu çözemedim. BIOS'ta Virtualization aktif.

Peki garip olan ney derseniz : 2. laptopumun özellikleri resimdeki laptopumun yarısı kadar olmasına rağmen aşırı derece akıcı bir oyun deneyimi gözlemledim. (8 GB RAM / GTX 950 / 4 çekirdek vs.. )

Gerçekten de iyi bir deneyim yaşayabilmek için yüksek meblada bir oyun laptopu almıstım ancak keyif alamadım. Sizce sorun nedir? Neden çok kastı ve bunu nasıl cözebilirim?
Garantiye vermeyi bile düşündüm.

Not: GTX 1050 ekran kartı olan laptop emulatör açıkken CPU 95, GPU 20 ila 0 arası gidip geliyor ancak 950 ekran kartı olan laptop CPU 30 - 45, GPU 60 - 75 olarak seyir alıyor. Anlamını bilmiyorum ama belki anlayan biri değerlendirebilir.

Yardımlarınızı en içten samimiyetimle bekliyorum.

Eki Görüntüle 293416
1-Tencent gaming buddy adlı emulatoru indiriniz.
2-oyunu yükleyiniz
3-indirince açın ve ayarlara giriniz
4-ha birde facebook hesabinizla giriş yapınız
5-ayarlardan grafik ayalarına giriniz
6-Frame Rate (Kare Hızı) 'nı Ultraya çekin en üste yani
7-diğerleri düşükte kalsın birşey yapmayın
8-Oynamanın Keyfini çıkar eğer hala kasıyorsa yok artık GTX 1050 de kasmaması gerekmektedir :)
NOT: Eğer Hala Kasıyorsa Tencent Gaming Buddy emulatorunun ayarlarına girip herşeyi kısınız.

1-Tencent gaming buddy adlı emulatoru indiriniz.
2-oyunu yükleyiniz
3-indirince açın ve ayarlara giriniz
4-ha birde facebook hesabinizla giriş yapınız
5-ayarlardan grafik ayalarına giriniz
6-Frame Rate (Kare Hızı) 'nı Ultraya çekin en üste yani
7-diğerleri düşükte kalsın birşey yapmayın
8-Oynamanın Keyfini çıkar eğer hala kasıyorsa yok artık GTX 1050 de kasmaması gerekmektedir :)
NOT: Eğer Hala Kasıyorsa Tencent Gaming Buddy emulatorunun ayarlarına girip herşeyi kısınız.
Hocam bende 1050Tİ var yine de kasıyo ayarlar dediğin gibi, bir uyumsuzluk sorunu gibi birşey var bence

Son düzenleme:
Hocam bende 1050Tİ var yine de kasıyo ayarlar dediğin gibi, bir uyumsuzluk sorunu gibi birşey var bence
Bende Mac var ordan oynuyorum kasıyordu ama düzelttim bu ayarları yaparak
herkez de şunu diyor zaten bu oyunu oynayacaksan 1060 Tİ 6gb Vram alman lazım diye Ama son bir kaç hafta önce çıktı emulator biraz zaman verelim gelişir zaten
Özellikle 60 fps sabitleyebilme şansı olduğunu düşündüğüm bir seçenek daha var o da şu programdır APK olarak indirmelisiniz Onu nasıl indireceğinizi bilmiyorum maalesef ama şu program
Link:PUBG MOBILE APK Download - Gratis Laga PERMAINAN untuk Android | APKPure.com
GÜVENLİDİR
buna bir bakın isterseniz

öncelikle selam.. sistemim bu şekilde ve ekran kartımın eski olduğunun farkındayım fakat benim bilgisayarımdan daha kötü olan bir pc (daha kötüden kastım, ram miktarı ekran kartı farkı vs.) daha iyi oynayabiliyor bu oyunu.. oyun içi aldığım fps 35.. ve benim sistemime çok benzer bir sistem ile alınan fps 55 :(( nox player'ı indiriyorum şuan diğer emülatörlere bakmakta fayda var. LDPlayer'de ise show fps yapamadım ve tuş kombinasyonunu ayarlamayı göremedim.. Mouse2 ile yapılan zoom açma ctrl'ye alınmış -_-
Merakla bekliyorum umarım sonuca ulaşırsınız..
driver booster ile güncellemelerinize baktınız mı? ekran kartı driveri eski olabilir?
1530813964886.png
1530813984501.png

Bu sorunun çözümünü bulan yokmu
Bende fps yüksek alıyorum ama takılmayı bi türlü onliyemedim güncellemeden önce hiç sıkıntı yoktu cevabı bulan lütfen paylassin
öncelikle selam.. sistemim bu şekilde ve ekran kartımın eski olduğunun farkındayım fakat benim bilgisayarımdan daha kötü olan bir pc (daha kötüden kastım, ram miktarı ekran kartı farkı vs.) daha iyi oynayabiliyor bu oyunu.. oyun içi aldığım fps 35.. ve benim sistemime çok benzer bir sistem ile alınan fps 55 :(( nox player'ı indiriyorum şuan diğer emülatörlere bakmakta fayda var. LDPlayer'de ise show fps yapamadım ve tuş kombinasyonunu ayarlamayı göremedim.. Mouse2 ile yapılan zoom açma ctrl'ye alınmış -_-
Merakla bekliyorum umarım sonuca ulaşırsınız..
driver booster ile güncellemelerinize baktınız mı? ekran kartı driveri eski olabilir?
Eki Görüntüle 312537Eki Görüntüle 312538
Sorunu bulabildiniz kardeşim benim sisteminde aynısı seninkinin

Merhabalar. Benim de böyle bir sıkıntım var. 1050ti kullanıyorum. Fakat emülatör oynarken 40.60 arası fps gidip geliyor. Ara ara takılmalar oluyor. Akıcılık sağlayamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba iyi günler. Sorununun çözümü çok basit dostum. Arka plan live wallpaper'i kaldır :)
Hocam anlayamadım çözümü. Biraz daha açar mısın

Son düzenleme:
Selam,
Aynı sorunu bende yaşamaktayım. Gfx tool indirip bütün ayarlarını denedim, fps 40-60 arası alıyorum fakat anlık takılmaları bir türlü çözemedim. Sanırım bu sorun en iyi donanıma sahip olanlarda bile var. Özellikle yakından bir çatışma içerisine girdiğim zaman saniyelik takılma yaşıyorum. Çok can sıkıcı bir durum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı