GTX 1050 sistem kaç sene götürür?

Yunnus

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı: GTX 1050 2 GB 128 Bit.
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 + stok i. Fanı.
Anakart: MSI B450M-A PRO.
RAM: Kingston HyperX 8 GB 3200 MHz.
SSD: Patriot Burst 480 GB.
PSU: FSP Hydro k 500W 80 bronz.
Kasa: Gametech Legend mesh 4x120 mm.

Bu sistemi alacağım. Kaç sene rahat şekilde gider? RAM 1 tane olacak ama 2-3 sene sonra bir RAM daha alacağım. Fan almam gerekir mi ayrıca sıcaklık değerlerim nasıl olur ve RAM 1 adet olduğu için ne gibi sıkıntı yaşarım?

Bu sistemi alacağım. Kaç sene rahat şekilde gider? RAM 1 tane olacak ama 2-3 sene sonra bir RAM daha alacağım. Fan almam gerekir mi ayrıca sıcaklık değerlerim nasıl olur ve RAM 1 adet olduğu için ne gibi sıkıntı yaşarım?
Kullanımınıza bağlı günde kaç saat kullanacaksınız, ne için kullanacaksınız gibi.

"Ne kadar götürür" cümlesinden kastınız ne? 3A oyunları kastediyorsanız şuan bile oynatamayacak durumda neredeyse. Ekran kartı giriş seviyesi. RAM DUAL channel değil. Onun dışında bir eksisi yok gibi. Giriş seviyesi bir sistem. E-spor oyunlarını çok rahat oynarsınız. 3A oyunlar için çoktan vakti geçti diyebilirim.

Hocam kullanım amacınıza bağlı. Bende de 1050 var, diğer parçalarım sizinkinden üstün fakat oyunlarda aşağı yukarı aynı değerlere ulaşırız. GTA V gibi çok üst düzey olmayan oyunlarda iyi iş yapar, cs gibi FPS oyunlarında zaten istediğiniz ayarlarda oynarsınız.

Monster Abra v12.1.2 sisteme sahibim. Geçen gün kuzenimle co-op Dying Light oynadık ve en düşük ayarlarda bile kastığı için çözünürlüğü düşürmem gerekti. 1050 ekran kartı bu dönem için artık yetersiz.
Bende işlemci olarak 8300H ve RAM olarak da 2x4 2666 MHz olması dışında geri kalan tüm özellikleri aynı bir HP laptop var. Aynı şekilde Dying Light'ı ister single ister co-op olarak oynadığımda orta-yüksek ayarlarda 40 sabit FPS alıyorum. 40 FPS de oyunun 40Hz ekran modunda açılmasıyla alakalı, çözemedim bunu fakat stabil ve kanser etmeyen bir oyun performansı alabildim.

En azından 1060 3 GB bulmaya çalışın. 1050'den çok daha güçlü...
1620044512477.png

Overclock ile oynamaya çalışıyorum. CS:GO, LOL, Valorant gibi oyunları oynayacaksanız çok uzun süre gider.

Hocam kullanım amacınıza bağlı. Bende de 1050 var, diğer parçalarım sizinkinden üstün fakat oyunlarda aşağı yukarı aynı değerlere ulaşırız. GTA V gibi çok üst düzey olmayan oyunlarda iyi iş yapar, cs gibi FPS oyunlarında zaten istediğiniz ayarlarda oynarsınız.
Bir de ekleme yapayım. 1050 zaten çok ısınmayan bir kart olduğu için OC yaparak kullanabilirsiniz güzel fark yaratıyor ben de öyle kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı