Çözüldü GTX 1050 sistemde ETS 2 kasıyor

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 100
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
RAM
8 GB 2400 MHz DDR4
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1050 ve Intel UHD Graphics 620
İşlemci
Intel Core i7-8565U CPU @ 1.80 GHz
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım bu oyun için fazlasıyla yeterli olduğu halde oyun kasıyor. 60 FPS de geçmiyor. Kasmalar çok sinir ediyor. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok şükür zor da olsa sorunu çözebildim.

Çözümü şu şekilde;

- Format atıp temiz kurulum yaptım.

- NVIDIA sürücüsünü falan güncellemedim, Game Ready sürücüsünü de kurmadım kurmam da. Sabit 60 FPS olması çok daha iyi. Ben en başta kötü sanıyordum da, 100 FPS falan olunca biraz kasıyor.

Yani i7-8565U kötü değilmiş. Oyun oynayamazsınız dediniz, şimdi en ufak bir kasma bile yok. Gayet de akıcı.
Hocam güvenilir bir bilgisayarcıya gidip temizletebilirsiniz. Ayrıca ikinci el olduğu için sizden önceki sahibinin ne yaptığını bilmiyoruz. Tamirli olabilir.
Bilmiyorum da. Aldığım yere gönderdiğim zaman içini açmaya üşeniyorlar. Diyorlar ki 50 Tane vida var ve bu bilgisayar diğerlerinden çok farklı. Asus'un servisi falan yok mu ? Batarya da alacağım da.

GTX 1050 Günümüz için yetersiz kalmaya başladı. GTX 1050 Ti belki kurtarabilirdi. Bence günümüzde en az GTX 1650 kart lazım. O da fiyat performans olarak düşünülürse.
Zaten bunu satıp yabancı ülkeden gelecek olan dayımdan isteyeceğim de batarya almadan satamam. Birde ne fiyata satacağımı bilmiyorum.

Hocam hangi şehirdesiniz? Belki bir bilgisayarcı önerebilirim?
Adana'dayım hocam.

GTX 1050 Günümüz için yetersiz kalmaya başladı. GTX 1050 Ti belki kurtarabilirdi. Bence günümüzde en az GTX 1650 kart lazım. O da fiyat performans olarak düşünülürse.
Hocam laptop GPU'ları normal halleri kadar performanslı olmuyor. GTX 1050 performansı yoktur o GPU'da.

Bataryasız satamam zaten. Batarya da bulamıyorum ki. Sizin bir bildiğiniz var mıdır ?
Hocam attığım servise götürebilirsiniz. Temizlerler batarya da takarlar.

Ben oyun oynayan biri olsam ve elimde bu bilgisayar olsa satardım hocam.

Bataryasıda satılmıyor hocam.

Hocam laptop GPU'ları normal halleri kadar performanslı olmuyor. GTX 1050 performansı yoktur o GPU'da.

Hocam attığım servise götürebilirsiniz. Temizlerler batarya da takarlar.

Peki tahminince batarya fiyatı ne kadar çıkar hocam ? 2-3 Bin lira falan değildir umarım.

Elimde batarya var da, kartında sorun var. Yoksa pili falan sağlam. Ona da mı çözüm yok ? Tamir olması gerekiyormuş.

Geri
Yukarı