GTX 1050 Ti + 750 TL verip GTX 1070 alınır mı?

Hayırlı olsun. Şimdilik işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz olur. Zaten ileride yükselteceğim demişsiniz. GTX1070 güçlü bir kart. 1-2 yıl içinde çıkan oyunları kaldıramama durumu olmaz.

Geçmiş olsun o halde üzüldüm sizin adınıza. 1-2 Yıl sonra sistemim Cyberpunk kaldırmıyor neden acaba diye konu açmazsınız umarım iyi günler.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ekran kartını bu şekilde seçmemin sebebi, 2020 sonuna doğru yapmış olduğum evlilik planı ve mevcut 1050Ti kartıma alıcı bulamamam. Başka seçeneğim yoktu malesef.

Hayırlı olsun. Şimdilik işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz olur. Zaten ileride yükselteceğim demişsiniz.
Teşekkür ederim. İşlemciyi yükselteceğim.

Hayırlı olsun. Şimdilik işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz olur. Zaten ileride yükselteceğim demişsiniz. GTX1070 güçlü bir kart. 1-2 yıl içinde çıkan oyunları kaldıramama durumu olmaz.
1-2 yılı geçtim. En fazla 1 sene daha oyun oynarım. Onda da tadını çıkarayım istiyorum. Malum, evlendikten sonra zamanımı aileme harcayacağım. Oyun oynamak gibi bir amacım olmayacak 🙂

i3 8100 1070'i besleyemez özellikle işlemciye binen oyunlarda. Darboğaz ani droplara neden olabilir, ona göre al hocam kartı.
Oynadığım oyunları araştırdım. Ona göre aldım. Dediğim gibi. i5-9400F veya 2. el i5-9600 vs. bakacağım.

Dostum her ne kadar 1070 çok güçlü bir kart olsa da, her ne kadar arkadaş güvenilir olsa da. Kart 4-5 ay sonra bile elinde kalabilir. Bu alınabilecek bir risk değil. Sıfır bir 1660/1660S bile daha mantıklı geliyor bana. Bilgisayarın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli ve bence 2.el alınması güç parçalarından. Düşün derim. İşini şansa bırakma.

Dostum her ne kadar 1070 çok güçlü bir kart olsa da, her ne kadar arkadaş güvenilir olsa da. Kart 4-5 ay sonra bile elinde kalabilir. Bu alınabilecek bir risk değil. Sıfır bir 1660/1660S bile daha mantıklı geliyor bana. Bilgisayarın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli ve bence 2.el alınması güç parçalarından. Düşün derim. İşini şansa bırakma.
Ne açıdan kalabilir ki ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı