Ryzen'lerin, G4460'ın ve i3 7100'ün soketleri senin anakartınla uyumlu değiller. Bu işlemcileri alacaksan yeni anakart da alman gerekecek. Yeni anakart almadan alabileceğin en mantıklı işlemci i5 4460 olacaktır, ancak anakartın çok pahalı değilse (mesela benim gibi ucuza kaçmışsan zamanında) i5 4460 yerinde AM4 pinli bir anakart alıp Ryzen işlemciye geçmeni tavsiye ederim.

Ryzen'lerin, G4460'ın ve i3 7100'ün soketleri senin anakartınla uyumlu değiller. Bu işlemcileri alacaksan yeni anakart da alman gerekecek. Yeni anakart almadan alabileceğin en mantıklı işlemci i5 4460 olacaktır, ancak anakartın çok pahalı değilse (mesela benim gibi ucuza kaçmışsan zamanında) i5 4460 yerinde AM4 pinli bir anakart alıp Ryzen işlemciye geçmeni tavsiye ederim.
Arkadaş gayet haklı onu dinlemelisin :)

i5 4460 kullanıyorum gtx 960 4g ile yani gayet memnunum bide ssd alabilirsen mükemmel olur sonra benim gibi üzülürsün almışken ssd de alaydım diye :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı