GTX 1050 Ti CSGO İçin Ayar Önerisi

Normal çözünürlük değil zaten. CS oynayanların özel çözünürlük ismini verdiği 5:4 formatı... Oyuncular daha geniş gözükür yani en'i genişler ve adamı vurmak kolaylaşır.
Demek istediğinizi anladım. Ben ekran'da daha fazla adam gözükmesinden bahsettiğinizi sandım. Benim hatam. Daha geniş açı oluyor 16:9'da o yüzden.

Kaç yıldır bu oyunu oynuyorsun ve bu oyunu oynarken genel olarak hangi çözünürlüğü tercih ettin? Bu ekran kartıyla her ayarda oynayabilirsin tabii fakat senin alışkanlıklarına göre değişebilir. Eğer düşük çözünürlük oyuncusu isen 1024x768 oynayabilirsin. Kalite olarak kenar yumuşatmalarını biraz açmalısın bence. Diğerleri düşükte olabilir.

4:3'te modellemeler büyüyor bu yüzden adam vurmak kolaylaşıyor.

Başladığımdan beri neredeyse hep 4:3 oynadım.
Ben 1024x768 ayarlarda 4x MSAA ve yüksek shader ve doku ayarlarında oynamanızı tavsiye ederim. Düşük çözünürlüğün getirdiği pütürler kayboluyor.
Kardeşim açtım onların hepsini ama nedense uzaktaki adamları vuramıyorum kalitesizlikten. Aynı zamanda skinler de kötü gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar CS:GO'da çözünürlüğüm 1024x768 yaparsam görüntü kalitesi çok düşüyor.
1280x1024 çözünürlüğü de pek hoşuma gitmiyor aynı şey 1280x960 için de geçerli.
Ekran kartım 1050 Ti yardım edebilir misiniz ?

Montiör AOC 21.5 inç 1920x1080.
4:3 oyna 1080p kullanma adamların kafası küçülür, en önemli ayar shader detayıdır skinlerin iyi gözükür bazı yerler parlar esyonsuz suzme de isine yarar, FXAA aç ve Nvidia ayarlarından kalite yap ki uzaktakileri daha rahat gör.
Başladığımdan beri neredeyse hep 4:3 oynadım.

Kardeşim açtım onların hepsini ama nedense uzaktaki adamları vuramıyorum kalitesizlikten. Aynı zamanda skinler de kötü gözüküyor.
Shader skinleri guzelestiriyor onu yuksekte veya çok yuksekte kullanirsan kotu gozukmesinin imkanı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi 1280x1024 gibi çözünürlüklerde adamlar daha geniş gözükür bu doğru ancak, adamlar 1920x1080 gibi çözünürlükte gördüğünüzden daha hızlı hareket eder gibi gözükür, yani hareketli düşmanı vurmak daha da zorlaşır. Tamamen avantajlı bi durum değil bence. Ben bu yüzden 1920x1080'e geri döndüm. Artı olarak daha geniş açı görüyorum.

Dediğiniz gibi 1280x1024 gibi çözünürlüklerde adamlar daha geniş gözükür bu doğru ancak, adamlar 1920x1080 gibi çözünürlükte gördüğünüzden daha hızlı hareket eder gibi gözükür, yani hareketli düşmanı vurmak daha da zorlaşır. Tamamen avantajlı bi durum değil bence. Ben bu yüzden 1920x1080'e geri döndüm. Artı olarak daha geniş açı görüyorum.
hareketli adamları vurmak daha zor diyemi

1280x1024 çözünürlüğe alıp ekran yenileme hızını 60Hz ise 75Hz ye al. Mouse Dpi 600-800 arası sensivity 1.3 veya sen nasıl rahat edersen. İvmeyi de açarsan mouseu hızlı döndürebilirsin. Ben bu şekilde oynuyorum. Sistemimiz benzer.
Ayar kısmında shader yükseğe alırsan silah skin detayları bozulmaz.

Valla ben 4:3 alıştık 1024x768 oynuyorum böyle olunca 60Hz olan monitörüm 75Hz oluyor hem 15FPS fazla görüyorum hem daha rahat adam vuruyorum alışınca 1080p oynayamazsın.

Bu konular biraz saçma. Bazıları 4:3 ve Alias ile oynuyor ve iyi olduğunu söylüyor. Fakat ben her ayarı maksimuma alıp 4K oynuyorum GTX 1050 Ti ile. Bu kullanıcının kendi tercihi. Fakat çözünürlüğü düşüreyim deme insanları göremezsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı