GTX 1050 Ti oyunlarda GPU kullanımı sorunu

Perci

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 4-5 gündür ekran kartı kullanımım %45'lere falan düşüyor, sonra 88-90-95-98-99 oluyor, bir daha düşüyor. Tüm oyunlarda oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Ekran kartı driverlarını DDU ile kaldırıp yükledim, olmadı. Sistem geri yükleme yaptım, olmadı ve PUBG'de ilk haritaya düştüğümde 40-50 FPS, sonra 1-2 dakika sonra 100 FPS oluyor. Bir sorun var çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
Ryzen 5 2400G
GTX 1050 Ti
16 GB RAM
600W PSU

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fps sorunu sadece pubg de mi oluyor. Başka oyunlarda da durumu test ettiniz mi? Çünkü pubg başlıbaşına optimizasyon sorunlu bir oyun.

Bu fps sorunu sadece pubg de mi oluyor. Başka oyunlarda da durumu test ettiniz mi? Çünkü pubg başlıbaşına optimizasyon sorunlu bir oyun.
Gta 5 de aynı tüm oyunlarda sorun var ekran kartı kullanımı düşüyor işlemci kullanımı 50 60'a çıkıyor darboğaz oluyor ama darboğaz yapacak bir sistem değil 5 6 saat uğraştım ne yaptıysam düzelmiyor.
Not: Pazar günü işlemciyi söküp temizledim soğutucuyu tam takamadığım için pc açılmadı sonra düzelttim açıldı sorun bundan sonra oldu bununla alakalı olabilirmi diye düşünüyorum oda çok saçma geliyor bana.

Merhaba ekran kartının performans damı kalite demi ve ayarlar neler eğer düşükte oynuyor iseniz işlemci atlar iken ve indiğinizde çok yük altında olduğunda neslelerı işler iken ekran kartınıza yetişemiyor olabilir

Merhaba ekran kartının performans damı kalite demi ve ayarlar neler eğer düşükte oynuyor iseniz işlemci atlar iken ve indiğinizde çok yük altında olduğunda neslelerı işler iken ekran kartınıza yetişemiyor olabilir
Stok ayarlarda kullanıyorum aldığımdan beri hiçbir sorun yoktu bu sabah sadece düşey senkranizasyonu hızlı yaptım görüntü bozulmaları azalsın diye.

Bende de bir kez benzer sorun olmuştu, bios güncellemesiyle çözülmüştü. Bios'unuzun yeni güncellemesi çıkmış olabilir. Anakart sitesinden kontrol edin derim.

Stok ayarlarda kullanıyorum aldığımdan beri hiçbir sorun yoktu bu sabah sadece düşey senkranizasyonu hızlı yaptım görüntü bozulmaları azalsın diye.
nvdıa ayarlar kısmından performans yada kalite moduna alıp dener misiniz işlemcınızın frekans hızınıda söylerseniz sevinirim

Şuanda pc komple çöktü CRITICAL PROCESS DIED hatası veriyor pc hiç açılmıyor neyse format atayım belki sorunlarda çözülür :) .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı