GTX 1050 Ti Sistem Düşük GPU Kullanımı

jeyhun

Hectopat
Ryzen 2200G
Asus Rog Strix 1050Ti 4 GB
Corsair 8GB 2400 MHz
Suruculer guncel, virus yok ama oyunda GPU yuzdesi cok dusuk gosteriyor. Bundan dolayi FPS'te düşüşler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme!
Hangi ayarlar ve çözünürlükte oynuyorsunuz? MSI Afterburner ile oyun içi değerleri gönderin. Büyük ihtimalle düşük ayar ve çözünürlükte oynandığı için GPU kullanımı düşük.
Düşük ayar ve çözünürlükte oynarsa FPS artar ama arkadaş FPS düşük demiş. Sorun bence PSU.

Sistem özellikleri yüksek sistemlerde; düşük ayar ve çözünürlükte FPS artmaz. Düşük ayar ve çözünürlükte yük, ekran kartına değil işlemciye biner. Bu bağlamda GPU kullanımı düşer ve performans kaybı da yaşanır.

Soruna direkt PSU damgası koymak da ayrı bir konu...

aynı sorun bendede var ama ben rx 460 kullanıyorum aldığıma bin pişmanım :D
ama ben 1366*768 oynuyorum bendede ekran kartı kullanımı düşüşleri oluyor misal %30 %20 gibi bazen %10 oluyor ama cpu %80 %90 kullanıyor ama normalde gpu %99 kullanıyor ara sıra düşüşler yapıyor
sistemim
g4600
8gb 2133 mhz ram
400w psu
rx 460

aynı sorun bendede var ama ben rx 460 kullanıyorum aldığıma bin pişmanım :D
ama ben 1366*768 oynuyorum bendede ekran kartı kullanımı düşüşleri oluyor misal %30 %20 gibi bazen %10 oluyor ama cpu %80 %90 kullanıyor ama normalde gpu %99 kullanıyor ara sıra düşüşler yapıyor
sistemim
g4600
8gb 2133 mhz ram
400w psu
rx 460
1366*768 yüksek bir çözünürlük mü sizce?

hayır değil tabikide monitörüm küçük şuanda sorunu hdd den yana olduğunu düşünüyorum çünkü 2 gün önce format attım c ye bende 4 bölüm var c d e f . E bölümünde fotoğraflar var diğerlerinde oyun vb. şeyler var
Bende 2 hdd var biri eski 500gb diğeri 1tb yeni ve eski olanda takılmalar vardı bilgisayar kapanıyordu felan yenisini alınca sorunlar gitti ama ben diskleri 4 e böldüğümden 500 gb kısmına oyunları atmışım ondan takılmalar oluyor galiba yarın bakıcaz oyunların yerini değiştiricem
Ryzen 2200G
Asus Rog Strix 1050Ti 4 GB
Corsair 8GB 2400 MHz
Suruculer guncel, virus yok ama oyunda GPU yuzdesi cok dusuk gosteriyor. Bundan dolayi FPS'te düşüşler oluyor.
sendede 2 hdd gibi bişey varsa bir bak oyunalr nereye kayıtlı

Arkadaşın dediği gibi psu yetersiz kaliyo olabilir psu kaç w ? Rezgo konu sahibi senmisin değilsen yeni konu açabilirsin sıkıntınla ilgili.

GTX 1050 Ti ile en az 1080P çözünürlükte oynaman lazım. Direk soruna PSU damgası vuranlar olmuş, konu sahibi PSU özelliklerini belirtirse daha rahat çözüm bulabilir.
Bir başka konu ise, GTX 1050 Ti gibi Orta-Yüksek seviye bir kartta düşük çözünürlük ile oynarsan yükü alır işlemciye bindirirsin. Buda senin için iyi olmaz.

Cok az bilgi vermissin. Hangi oyunda oluyor bu ? Oyun icindeyken MSI Afterburner ile islemci ve ekran karti kullanimlari ve sicakliklarini atabilir misin ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı