GTX 1050 Ti Sistem Düşük GPU Kullanımı

FatihDemiroğlu

Hectopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.
Birkaç haftadır bilgisayarımda oyun oynarken çok kasmaya 3-4 FPS almaya başladım. Daha önceden böyle bir sıkıntı olmamıştı. Bugün bilgisayara 2 GB RAM taktım ama sonuç değişmedi. Afterburner ile baktığımda GTA 5'te %10-20 ekran kartı kullanımı, %100 işlemci kullanımı ve anlam veremediğim şekilde tam olarak işlemci sıcaklığında 4294967296 yazıyor. RAM kullanımı 4500 MB'ye kadar çıkıyor. İşlemcim ekran kartına yetiyordu herhangi bir darboğaz yapmıyordu. Hatta eskiden %100 ekran kartı kullanımı ve %70-80 işlemci kullanımını görmüştüm Sorun sizce ne olabilir?
İşlemci : Core 2 Quad Q6600
RAM : 6 GB DDR2
Ekran Kartı : 1050Ti
Güç Kaynağı : Thermaltake Litepower 450W
Not : İşlemciyi 2.40 GGz'den 2.8 GGz'ye uzun süredir overclock edilmiştir. Bununla alakalı herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem kafadan platform olarak çok eski işlemciyi değiştirmekle tam anlamıyla performansı dengelemek mümkün değil. Parçaları elden çıkartıktan sonra bütçe belirtin güzel bir Xeon sistem dizilebilir. DDR3 Bellekler eşliğinde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı