GTX 1050 Ti sistem oyunlarda donuyor

aticiler07

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı normal kullanırken şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Fakat Rust oyununa girdiğim zaman genellikle oyun donuyor veya bilgisayar tamamen donuyor. Reset atmadığım sürece öyle kalıyor, herhangi bir ses de gelmiyor. Oyun donduğu zamanlarda mouse imleci dona dona ilerliyor. Format attım, geçmedi, donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Sistem özellikleri;

Anakart B450.
GTX 1050 Ti.
Ryzen 5 2600X.
16 GB 8x2 RAM (birisi 2400MHz diğeri 3000MHz)
1TB harddisk.
240GB SSD (sistem harddiskte kurulu)
Sadece Rust oyununda olmuyor bir kere Rocket League oynarken de aynı şey oldu. Oyundan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit bir örnek vereceğim puzzle yaptığınızı düşünün parçaya tam oturması gereken parça lazımdır onun dışındaki hiçbir parça girmez oraya ve takamamamış olursunuz. Bu sistemde böyle senkronize çalışıp doğru olması için kesinlike saat değerinden tut bana kalsa markası bile aynı olmalıdır en sağlıklısı bir slottan çıkarın RAM'i.

Evet ramlerin frekanslarının farklı olmasından dolayıymış şu ana hiçbir sorun yaşamadım ( fps droplardan başka 🤦‍♀️) yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Konuyu kapatmam gerekiyor mu bilmiyorum fakat bir süre daha açık kalabilir ilerleyen saatlerde bir sorun olursa bilgilendirebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı