GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılıyor

HornlessDonkey

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda sürekli anlık takılma yaşıyorum. Bu sebepten ötürü işlemci değiştirdim hala aynı sorun. Acaba neden kaynaklı olabilir? Çok canımı sıkıyor.

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
Anakart: MSI A320M Pro VH Plus
RAM: 8 GB 2400 MHz
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM
PSU: 400W

Son düzenleme:
Böyle bir şey olabilir arkadaşım. Yakın zamanda da yaşamış bulunmaktayım. Boş yorumlar yerine biraz araştırın bazı şeyleri. RAM kullanımı yüzde 90'lara dayanmadıkça anlık droplara sebebiyet vermez. İşlemci kullanımı yüzde 100 olunca yapıyor diyor. O zaman geriye 3 şey kalıyor. İşlemci fazla ısınıp yük altına giriyor. İşlemci bozulmuş durumda ki çok zor bozulan bir şey. PSU yeterli voltajı veremediği için işlemci kullanımı artıyor. Ayrıca sadece PSU'dan kaynaklı değil evinizdeki elektrik dalgalanmalarından bile işlemciye yeterli voltaj gidemediğinden FPS düşmesi yiyebilirsiniz.

Valorant halen optimizasyon sorunları olan bir oyun. Kendi işlemcimde 12 tane çekirdekten birisi yüzde 90'larda 100'lerde kullanım olduğundan dolayı bana da drop giriyor.

Her zaman açılıp kapanma olmayabiliyor.
Uslubunuza dikkat edin. Boş vs yazmak yerine araştırmanızı öneririm.

Uslubunuza dikkat edin. Boş vs yazmak yerine araştırmanızı öneririm.

Kardeşim benim verdiğim cevaba yönelik dalga geçmeye çalışırsan ben de cevabımı veririm. Bu forumda son zamanlarda çok dönmeye başladı başkalarının verdiği yorumu alaycı bir dille eleştirme şekli. Başkalarının yorumlarını eleştirmeden önce araştırma yapmanı ve kanıt bulursan da alaycı olmayan bir dille cevap yazmanı öneririm. Her şey saygı çerçevesinde olacaksa kendinden başlamalısın önce.

Kardeşim benim verdiğim cevaba yönelik dalga geçmeye çalışırsan ben de cevabımı veririm. Bu forumda son zamanlarda çok dönmeye başladı başkalarının verdiği yorumu alaycı bir dille eleştirme şekli. Başkalarının yorumlarını eleştirmeden önce araştırma yapmanı ve kanıt bulursan da alaycı olmayan bir dille cevap yazmanı öneririm. Her şey saygı çerçevesinde olacaksa kendinden başlamalısın önce.
Evet yalan mı söylüyorum fasamın rgb ışığı yanmıyor psu değiştir klavyem çalışmıyor psu değiştir.
2 ay düşük psu kullandım idareten düşük ayarlarda oyun oynadığımda kapanmıyor yüksek ayarlara alınca kapanıyordu bilgisayarım ne bir fps kaybım olmuştu ne de bir mavi ekran siyah ekran.
Burada adını sanını bile bilmediğim belki benden küçük belki benden büyük insanlarla polemiğe girmek istemiyorum bu saatten sonra bana yazdıklarınız dikkate alınmayacaktır iyi forumlar.

Artı -1 Eksi
Evet yalan mı söylüyorum fasamın RGB ışığı yanmıyor PSU değiştir klavyem çalışmıyor PSU değiştir.
2 Ay düşük PSU kullandım idareten düşük ayarlarda oyun oynadığımda kapanmıyor yüksek ayarlara alınca kapanıyordu bilgisayarım ne bir FPS kaybım olmuştu ne de bir mavi ekran siyah ekran.
Burada adını sanını bile bilmediğim belki benden küçük belki benden büyük insanlarla polemiğe girmek istemiyorum bu saatten sonra bana yazdıklarınız dikkate alınmayacaktır iyi forumlar.

Bak güzel kardeşim benim tane tane anlatıyorum. Bu sorunun kaynağı belki PSU'dur belki hiç alakası bile yoktur. Ben kendi fikrimi belirttim. Senin çıkıp da benim cevabıma verdiğin tepki benim canımı sıktı, cevap verdim sana. Sonrasında da üslubuna dikkat et diyorsun bana. Yahu forum burası forum ben burada işlemci sokete tam oturmamış olabilir ondan da yapabilir diyebilirim. Mantıklı veya değil. Bu tezime saygılı bir şekilde itiraz et tezimi çürüt eyvallah. Birincisi yaşamış olduğum bir sıkıntı bundan olmuyor diyemezsin. İkincisi madem olmayacağını düşünüyorsun neden adam akıllı cevap yazmıyorsun. Son zamanlarda da bir furya çıkmışmış. Başka hiçbir konuya cevap olarak PSU olabilir demedim ve senin tabir ettiğin şekilde bu "furya" ile karşılaşmadım da.

Screenshot_2020-11-15-21-18-19-67.jpg
Screenshot_2020-11-15-21-12-28-95.jpg
Fotoğraflarda göründüğü gibi işlemci bazen %100 oluyor ve 8 gb ram daha ekledim toplamda 16 gb ram var Hala arada takılma oluyor. Bu sıkıntı neden kaynaklı ? Psu alıcam ondan kaynaklıysa. Yada hdd bu duruma neden olabilir mi?

Oyunlarda sürekli anlık takılma yaşıyorum. Bu sebepten ötürü işlemci değiştirdim hala aynı sorun. Acaba neden kaynaklı olabilir? Çok canımı sıkıyor.

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
Anakart: MSI A320M Pro VH Plus
RAM: 8 GB 2400 MHz
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM
PSU: 400W
RAM yüzünden olabilir. PSU yetiyor galiba. RAM'i bu arada 16 yapmışsınız hala takılması çok garip.

Geri
Yukarı