GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılıyor

HornlessDonkey

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda sürekli anlık takılma yaşıyorum. Bu sebepten ötürü işlemci değiştirdim hala aynı sorun. Acaba neden kaynaklı olabilir? Çok canımı sıkıyor.

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
Anakart: MSI A320M Pro VH Plus
RAM: 8 GB 2400 MHz
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM
PSU: 400W

Son düzenleme:
300W PSU ile RTX 2060'lı sistem kullandığına nasıl güleceğimi hiç bilemedim kardeşim kusura bakma keşke biraz destekli sallasaymışsın 300W PSU RX550 bile kaldırmaz kardeşim ki o RTX2060'ı besleyecek işlemciden bahsetmiyorum bile güldürdün gece gece.

Yetmezse açılmaz/kullanamaz diye bir şey yok. 5 yıl önce abim GTX 970 aldı ve PSU yetmiyordu. Ekran kartını sadece tam yükte kullanırsa mavi ekran yiyordu. Normal kullanımda ve orta ayarda oyunlarda sorun yoktu. 5 yıldır hala bugün bile aynı şekilde kullanıyor 🤣. Tabii ki her şeyi PSU ya yüklemek mantıklı değil. (Evet abim o kadar üşengeç ki gidip 2 3 yıldır temizlemediği bilgisayarı ben temizledim. Geçen yıl M.2 SSD almıştı. O M.2 ssdinin anakarta nasıl takılmış olduğunu görseniz kalp krizi geçirirdiniz.)
Merak ederseniz abimin sistemi:
EVGA GTX970 SSC.
i7 6700K.
32 GB 2400MHz DDR4 RAM.
MSI Z170A GAMING M7.
Cooler Master nepton 280L.
Xigmatek talon.
1TB M.2 SSD.
3TB HDD.
Böyle bir sistemi uyduruk 400W huntkey marka bir PSU ile çalıştırıyor ki 400'ün 200'ünü anca veriyor 12V kanalından.
Ayrıca ben de bir dönem zorunlu olarak 300W PSU ile sorunsuz 6 7 ay RTX 2060'lı sistem kullandım. (Markasız bir PSU idi :).) sanırım bu iki örnek yeterli olur🤣.
Kardeşim bu arada RAM'den veya PSU'dan dolayı olduğunu düşünmüyorum PSU gücü yetmese işlemcini nasıl tam yükte %100 kullandırabiliyor ve ayrıca işlemcinin tam yükte çalışmasını arkadaşlar nasıl RAM'e bağlıyor anlamış değilim ilginç bir şekilde işlemcin darboğaz yapıyor sorun işlemcide bence Benchmark testlerinde de %100 çalışma durumu oluyorsa forumlarda buna bir çözüm bulabileceğini zannetmiyorum zira ben oyunda drop yediğim için konu açtım çok bilen arkadaşlar sağ olsunlar bana bütün PC'yi anakartına kadar baştan bir PC dizdirdiler.

Son düzenleme:
Evet aynen öyle neden ki?

Hocam Windows 10 artık HDD'ler ile uyumlu çalışmıyor. Disk kullanımına bakacak olursan hep %100 olduğunu göreceksin. Bende de 2017 yılında Forza Horizon 3 oynarken aynı sorun vardı. Oyun içerisinde CPU ve GPU kullanımı normal olmasına rağmen arabayla azıcık hız yapınca aşırı takılmaya başlıyordu. Böyle 2-3 ay oyun oynadım derken HDD Windows güncellemesinden sonra bozuldu. Şimdi de SSD+HDD kullanmıyorum. SSD'de performans açısından iyi olsun diye Windows hariç hiçbir şey kurmadım, HDD'de de oyunlae kurulu. Oyundayken HDD kullanımı 30'u geçmiyor. Sen de bir HDD kullanımına bak derim sorun onda olabilir.

300W PSU ile RTX 2060'lı sistem kullandığına nasıl güleceğimi hiç bilemedim kardeşim kusura bakma keşke biraz destekli sallasaymışsın 300W PSU RX550 bile kaldırmaz kardeşim ki o RTX2060'ı besleyecek işlemciden bahsetmiyorum bile güldürdün gece gece.

Kardeşim bu arada RAM'den veya PSU'dan dolayı olduğunu düşünmüyorum PSU gücü yetmese işlemcini nasıl tam yükte %100 kullandırabiliyor ve ayrıca işlemcinin tam yükte çalışmasını arkadaşlar nasıl RAM'e bağlıyor anlamış değilim ilginç bir şekilde işlemcin darboğaz yapıyor sorun işlemcide bence Benchmark testlerinde de %100 çalışma durumu oluyorsa forumlarda buna bir çözüm bulabileceğini zannetmiyorum zira ben oyunda drop yediğim için konu açtım çok bilen arkadaşlar sağ olsunlar bana bütün PC'yi anakartına kadar baştan bir PC dizdirdiler.
işlemcimi yeni aldım eski işlemcide darboğaz olduğu için acaba anakartta mı sıkıntı var?
Ram baska seçenek yok
16 gb yaptım sonuç yine aynı.
Oyunu kaç çözünürlükte oynamaktasınız?
1080p

Geri
Yukarı