GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılıyor

HornlessDonkey

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda sürekli anlık takılma yaşıyorum. Bu sebepten ötürü işlemci değiştirdim hala aynı sorun. Acaba neden kaynaklı olabilir? Çok canımı sıkıyor.

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
Anakart: MSI A320M Pro VH Plus
RAM: 8 GB 2400 MHz
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM
PSU: 400W

Son düzenleme:
Büyük ihtimal PSU veya HDD'den kaynaklı olabilir SSD alırsan anlık donmalar gider ama PSU yetmiyor da olabilir kullandığın işlemci ye o PSU biraz az olabilir ilk önce SSD al geçmezse PSU al kesin olarak geçecek tir.

Oyunlarda sürekli anlık takılma yaşıyorum. Bu sebepten ötürü işlemci değiştirdim hala aynı sorun. Acaba neden kaynaklı olabilir? Çok canımı sıkıyor.

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X
Anakart: MSI A320M Pro VH Plus
RAM: 8 GB 2400 MHz
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM
PSU: 400W
Sanırım sorunu çözdüm, 650 W güç kaynağı aldım. Anlık takılmalar azaldı. Nadir takılmaların da HDD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X.
Anakart: MSI A320M Pro VH Plus.
RAM: 8 GB 2400 MHz.
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM.
PSU: 400W.

Aynı sisteme benzer bir sistem vardı arkadaşımda sonra sorunu anlayamayınca kasayı temizlemesini istedim termal macunu değişmesini söyledim. O sırada ben askerdeyken beni aradı sorunun çözüldüğünü söyledi şunu diyebilirim en düşük oyunda bile takılma yapıyorken sistemi artık yapmıyormuş.

Geri
Yukarı