GTX 1050 Ti sistem Valorant düşük FPS problemi

İşletim sistemi
Windows 10

Kintana

Hectopat
Merhaba öncelikle sistemimi yazarak başlayayım.

Sistem:
Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 1500X.
Anakart: Gigabyte B350 Gaming.
RAM: 8 GB.
Not: Oyun SSD'ye yüklü ve SSD'de yer var.

Bu sistemle Valorant'ta 100 FPS altı alıyorum. Benzer sistemle 200 FPS aldıklarını söyleyen kişiler var. Aklıma takılan ben neden alamıyorum? Tüm sürücülerim güncel DDU ile kurulmuştur. Bilgisayara temiz kurulum yaptım gene bir şey değişmedi. Yardımlarınızı bekliyorum sistem de yükseltebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle sistemimi yazarak başlayayım.

Sistem:
Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 1500X.
Anakart: Gigabyte B350 Gaming.
RAM: 8 GB.
Not: Oyun SSD'ye yüklü ve SSD'de yer var.

Bu sistemle Valorant'ta 100 FPS altı alıyorum. Benzer sistemle 200 FPS aldıklarını söyleyen kişiler var. Aklıma takılan ben neden alamıyorum? Tüm sürücülerim güncel DDU ile kurulmuştur. Bilgisayara temiz kurulum yaptım gene bir şey değişmedi. Yardımlarınızı bekliyorum sistem de yükseltebilirim.

i7 4510'u GT 840m li bir bilgisayarda oynama şansım oldu (laptop) ısınmadığı sürece 80-90 FPS ısınınca 60-70 FPS'lerde oynatıyor.

Oyunda en ufak optimizasyon kırıntısı yok. Bu benzer sistem dedikleri sistem ne? Ne zaman dediler?

Çok ta takmayın ya 70-80'in altına çok düşmedikçe hissettirmiyor zaten boş verin oynayın ama soruna yardım edecek arkadaşlar varsa da bir bakmanızı öneririm. Bir de FPS kayıpları sadece Valorant'ta mı oluyor?
Evet FPS kaybım sadece Valorantta var ve cidden o kasma hissini çok rahat hissedebiliyorum.

Oyunda en ufak optimizasyon kırıntısı yok. Bu benzer sistem dedikleri sistem ne? Ne zaman dediler?

Ayrıntı vermeden 1050 Ti var bende de dedi. Ben işlemci farkı olduğunu düşünüyorum kaliteli işlemcilerde 1050 Ti 200 üstü bile görebiliyormuş.

Dip not: Eskiden 150-160 civarı geziniyordu gelen güncellemeler batırdı büyük ihtimal diğer oyunlarda fazla bir sıkıntım yok ama GTA Onlide'da da düşük FPS alıyorum onun sebebide sanırsam gene gelen güncellemeler ama story modda bir sıkıntı yok yüksek.

Ayrıntı vermeden 1050 Ti var bende de dedi. Ben işlemci farkı olduğunu düşünüyorum kaliteli işlemcilerde 1050 Ti 200 üstü bile görebiliyormuş.

Dip not: Eskiden 150-160 civarı geziniyordu gelen güncellemeler batırdı büyük ihtimal diğer oyunlarda fazla bir sıkıntım yok ama GTA Onlide'da da düşük FPS alıyorum onun sebebide sanırsam gene gelen güncellemeler ama story modda bir sıkıntı yok yüksek.

Kuzende 1650 var 180 FPS'den 120'ye düştü mümkün olabilir güncellemelerle dümüş olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı