GTX 1050 Ti Sistem

delfortx

Hectopat
Merhaba dostlar. Birkaç ay sonra toplamayı düşündüğüm bir sistem var. Görüşlerinizi bekliyorum.

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır işlemci ve anakartı düşürmek yerine SSD sil RX470+HDD al. Hatta DVDR sil 480 zorla. Eğer cd kullaniyorsan 1-2 hafta sonra alabilirsin. Webdenal.com dan alarak daha da uygun getirebilirsin.

3000 TL gibi bir bütçe ile daha iyi bir sistem toplanabilir. İşlemciyi ve ana kartı yüksek tutup ekran kartını kısmak çok mantıklı bir hareket değil. Tabi bilgisayarı kullanım amacınıza göre bu durum değişebilir. İşlemci ve ana kart o bütçe için fazla kaçıyor, ekran kartı ise birazcık düşük kalıyor. Benim sana sistem tavsiyem şu şekilde olabilir. Tabi önerdiğim sistem üzerinde de bazı oynamalar yapabilabilir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 86
3000 TL gibi bir bütçe ile daha iyi bir sistem toplanabilir. İşlemciyi ve ana kartı yüksek tutup ekran kartını kısmak çok mantıklı bir hareket değil. Tabi bilgisayarı kullanım amacınıza göre bu durum değişebilir. İşlemci ve ana kart o bütçe için fazla kaçıyor, ekran kartı ise birazcık düşük kalıyor. Benim sana sistem tavsiyem şu şekilde olabilir. Tabi önerdiğim sistem üzerinde de bazı oynamalar yapabilabilir.

RX480 çok güçlü bir kart i5 6400 ile darboğaz yapabilir

Attığın videoda sadece FPS değerleri var. Bu oyunda BF1 değil, işlemciye yüklenen oyunlarda anlık %100 olması bir sorun değil, bu işlemci o karta darboğaz yapmaz.

Oyuna Battlefield 1 demiyoruz. Oyun Witcher. Anlık %100 değil sabit %100 oluyor. Forumda da i5 6400 ile rx 480 ile %20 darboğaz olduğunu okumuştum(kendi sistemi) RX480 alanlar boşuna i5 6500-6600-k alıyor zaten bi akıllı sizziniz. Hataya düşmeyin çok rahat darboğaz yaşanır.

Oyuna Battlefield 1 demiyoruz. Oyun Witcher. Anlık %100 değil sabit %100 oluyor. Forumda da i5 6400 ile rx 480 ile %20 darboğaz olduğunu okumuştum(kendi sistemi) RX480 alanlar boşuna i5 6500-6600-k alıyor zaten bi akıllı sizziniz. Hataya düşmeyin çok rahat darboğaz yaşanır.
İ5 6400 ile İ5 6500 arasında olağanüstü bir fark varmış gibi konuşuyorsun. Bahsettiğimiz işlemci İ3 6100 gibi bir işlemci olsa doğrusun diyeceğim. Gelmiş çok rahat dar boğaz yapar diyorsun. Ne işlemci İ3 potansiyelinde nede ekran kartı GTX1070, GTX1080 potansiyelinde. Lütfen kesin olarak bilmediğiniz ve başkalarının ağzından duyduğunuz yada söylentilere inandığınız bilgileri burada kesinmiş gibi anlatmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı