GTX 1050 ve 1050 Tİ İncelemeleri Gelmeye Başladı

Msi GTX 1050 Tİ 4GB

MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB Review

Msi GTX 1050 2gb

MSI GTX 1050 Gaming X 2 GB Review

Aynı Şekilde

MSI GeForce GTX 1050 & 1050 Ti Gaming X Review

Genel anlamda konuşacak olursak Amd RX 470'den yavaş bir ekran kartı, testleri inceleyebilirsiniz. Sinerji Bilgisayara asus echeleon modeli gelmiş. 790-800 TL civarı fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Kişisel görüşüm ve tavsiyem, 1050 ti beklediğim performansta çıkmadı. Bu kart alınacağına RX 470 almak çok daha mantıklı arada çok fark yok (100 TL) DX 12'de AMD kartlar güzel iş çıkarıyor ve FreeSync destekli bir monitörünüz varsa muhteşem bir ikili olur.

GTX 1060 3 GB ile 6 GB arasında taş patlasa 5 FPS fark olur, arada 10-15 FPS fark olmasını mı bekliyorsun? RX 480 8 GB modeli ile 4 GB modeli arasında nasıl az bir fark varsa bu model içinde geçerli. Her iki firmanın da satış politikası bu yönde. Örneğin AMD RX 480 8GB modelini 4 GB modeline göre biraz daha performansını artırıyor, RX 480 4 GB modelini biraz daha performansı düşürüyor. Nvidia firması da bu yolu izliyor. Yoksa bu kartlar ne 8 GB ne de 6 GB VRAM kullanacak kadar güçlü değiller, umarım anlamışsınızdır.

GTX 1050 kimse GTX 970'in yerini alacak diye bir şey demedi en azından ben demedim. GTX 1060 3 GB modeli RX 470 modelinden daha performanslı. Bu kartlar birbirinin rakibi değil, VRAM farklılığı performansı doğrudan etkilemiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam GTX 1060 3GB RX 470'ten daha performanslı olsa da bu fark oldukça az değil mi? GTX 1050 ve 1050 Ti isimli kartlar tekrar tekrar söylüyorum, RX 460'ın bulunduğu sınıftalar. Giriş sınıfı. RX 470 ise giriş sınıfı bir kart değil. Orta sınıf kart seviyesinde. GTX 1050 Ti kesinlikle RX 470'in rakibi değil. Bir çok yerde de yeni budget card lideri olarak geçiyor. O fiyat seviyesinde yani kendi sınıfında herhangi bir rakibi şimdilik yok. 140-150 dolar gibi bir satış fiyatından söz ediyorum.

Kardeşim güvenli kaynaklara bakın, technopat.net testlerine bakın ona göre konuşun saçma sapan insanların sizi kandırmasına izin vermeyin. Başkalarını da yanlış bilgilendiriyorsunuz. GTX 1060 3GB RX 470'e rakip olan kart. GTX 1050 Ti ise GTX 750 ve 750 Ti gibi bir ikilinin parçası. RX 460'a rakip kart GTX 1050. GTX 1050 Ti ise bir ara model gibi bir şey. 650 Ti ve 650 Ti boost vardı bir zamanlar. 650 Ti boost bir şeye rakip miydi? Sanmıyorum. Çıkıp saçma sapan "kendine rakibi olmayan kart mı çıkartmış" diye konuşmayı bırak @BERWAR . Buradaki maksat budget GPU liderliğini almak zaten.

Esas demek istediğim şey ise arada öyle 20 FPS falan yok hatta RX 480 çok az bir farkla geride:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Adam oynarken ekranını ayrı bir kamera ile çekmiş FPS sayacı açık iken. Daha güvenli bir şey var mı? Beta ile full sürüm arasındaki FPS değerleri arasında pek bir oynama olmaz bu arada bilgisi olmayan konuşmasın bu konuda. FPS değerlerinin GTX 1060 ile çok yakın gezdiği gayet açık bir şekilde ortada

Fiyat konusunda ise amazon.com üzerinde biraz gezerseniz GTX 1060'ın EVGA SC 6GB modelinin RX 480 modellerinden 60 dolar kadar daha ucuz olduğunu görürsünüz. İnsanları yanlış bilgilendirmeyi bırakın artık. Bu iki kart da çok yakın performansta ama DX 11'in yaygınlığı göz önüne alındığında GTX 1060 daha mantıklı.

Al kardeşim. Vortez dünyaca ünlü donanım inceleme kanalı ve sitesi, bu siteyi bilmeyen varsa P.C. donanımı ile yakından ilgileniyorum falan demesin. Farka bakın video linklerini aşağıya koyuyorum yer yer farkın açıldığını görebilirsiniz, ayrıca ısrarla GTX 1060 3GB RX 470'in rakibi diyorsunuz da nasıl bir rakip ki RX 470 870-920 TL arası fiyata satılırken sözde rakibi GTX 1060 3 GB 980- 1200 TL arası fiyata satılıyor. 1000 TL altında satılan 1-2 model var onlar da tek fanlı, O.C performansı zayıf. Soğutma ve komponent kalitesi düşük modeller. Şöyle kaliteli diyebileceğimiz, uzun ömürlü kapasitör, bobin, VRM, sağlam soğutma çözümü kullanan, fan yapısı sağlam ball bearing tipi yani MSI gaming x modelleri gibi modeller 1100 TL üstü fiyata satılıyor.

Vortez :

Digital Foundry:

Her neyse benden bu kadar, kısacası bu fiyatlara GTX 1050 Tİ alınmaz 100 TL daha verir DX 12'de çok başarılı RX 470 alınır keyfine bakarsın.(y)(y)(y)(y)(y)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Manyyak RX 470 modeli fiyat-performans konusunda RX 480 ve GTX 1060 modellerinden daha başarılı. Bu kartlar arasında zaten devasa bir fark yok. GTX 1050 Tİ birebir RX 470 ile karşılaştırılacak güçte değil, ancak eğer fiyatı Vatan Bilgisayar da olduğu gibi 750 TL fiyattan satılırsa çoğu kullanıcı üzerine 100 TL daha ekler RX 470 alır çünkü bu kart iki model arasında performans farkı fazla.

@berkan1905 Seni suçlamadım ki zaten. Donanım haber de okumuştum haberi.

Al Kardeşim

Vortez dünyaca ünlü donanım inceleme kanalı ve sitesi, farka bakın video linklerini aşağıya koyuyorum yer yer farkın açıldığını görebilirsiniz, ayrıca ısrarla GTX 1060 3gb RX 470'in rakibi diyorsunuz da nasıl bir rakip ki RX 470 870-920 tl arası fiyata satılırken sözde rakibi GTX 1060 3 GB 980- 1200 TL arası fiyata satılıyor. 1000 TL altında satılan 1-2 model var onlar da tek fanlı, oc performansı zayıf. soğutma kalitesi düşük modeller.

Vortez :

Digital Foundry:

Türkiye fiyatları ile kıyaslama yapmaya devam et, sen aferin sana. GTX 1060 6GB modelini amazon.com üzerinden 900 TL civarına alabiliyorsun. 3GB fiyatlarını Türkiye'ye göre kıyaslıyorsun ya hani kendini zeki sanan arkadaşım benim. Bak şuraya, iyi bak:
aaaaaa.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı