GTX 1050'nin 4K Performansı Nasıldır?

koeken

Hectopat
Daha fazla  
Bi' sistem toplayacağım. Sizce aşağıdaki resimde görülen sistem GTA 5'i 4k'da oynatir mı?
Kasada var ama gözükmüyor.

DDD.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaka yapıyorsun sanırım... O sistem 4K'yı bırak 2K'da oyun oynatmaz düzgün ve akıcı bir şekilde. Ayrıca monitörünün 4K olması lazım ve düzgün 4K monitörler 3000TL, ayrıca o monitörün çözünürlüğünde oyunu akıcı bir şekilde oynatacak sistem de lazım. Lütfen birazcık araştırın ondan sonra gelip burada konunuzu açarsınız(!)

GTX 1050 4K için çok yetersiz bir ekran kartıdır. 4K oyun için Minimum GTX 1070 almalısınız. 1080P Yüksek ayarlarda oynarsiniz. Bu Arada Minimum Pentium G4560 almanızı tavsiye ederim. G4400 Çift çekirdekli bir işlemcidir. Sanal çekirdek teknolojisine sahip değil.

1050 hatta 1050 TI alt segment kartlarıdır. GTA 5 oyununu 4K grafik ayarlarında açabilirsin ama akıcı bir oyun zevki sağlamayacaktır. Dilediğin oyun için benchmark testlerini google'da bulabilirsin bu arada.

Şaka yapıyorsun sanırım... O sistem 4K'yı bırak 2K'da oyun oynatmaz düzgün ve akıcı bir şekilde. Ayrıca monitörünün 4K olması lazım ve düzgün 4K monitörler 3000TL, ayrıca o monitörün çözünürlüğünde oyunu akıcı bir şekilde oynatacak sistem de lazım. Lütfen birazcık araştırın ondan sonra gelip burada konunuzu açarsınız(!)
4K derken yanlış anlamış olabilirsiniz yada ben yanlış söyledim.
bir video izledim sana da alta atim video'da ultra ayarları kullanıyor ve ekran kart bellek'i geçtiği halde 65-70 FPS aliyor.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 2:35 Dikkat!.
ve İşlemci'si (13-6100) . Testlere göre; (pentium g4400) ve (i3 8100)
arasında kesinlikle en fazla %1/2 daha fazla performanslı.
İnanmiyorsan; Al sana kanit!
UserBenchmark: Intel Core i3-6100 vs Pentium G4560

Bir 4K diyorsun, bir Ultra ayarlar diyorsun. Ne diyorsun kardeşim sen?
Atığın videoda 1920x1080 çözünürlükte oynuyor oyunu. Yani 4K falan değil. Alakasız olarak Pentium G4400'la i3 karşılaştırması atmışsın :D Dalga geçiyorsun sanırım.
İnanmiyorsan; Al sana kanit!
WT*

@koeken Ayarların ultra olduğunu nereden anladın? Bence diretme o ayarlar ultra değil ve ayrıca ek olarak çözünürlük 4K değil?
Ultra ayarlar 2800-3000MB istiyor.
diyelim sabit 70 FPS aliyor high ayarlarda.
(high ayarlar 2300 MB). O'zaman ekran kart bellek'i 2 GB oldügüna göre;
''300'' MB fazlalik var. O'zaman peki ben 500 MB daha yükseltsem. 20 FPS'lerde takılırsın diyorsun yani?

Bir 4K diyorsun, bir Ultra ayarlar diyorsun. Ne diyorsun kardeşim sen?
Atığın videoda 1920x1080 çözünürlükte oynuyor oyunu. Yani 4K falan değil. Alakasız olarak Pentium G4400'la i3 karşılaştırması atmışsın :D Dalga geçiyorsun sanırım.

WT*
Neden?,
i7 ile i9 arasinda 7 kat fiyat var ama performansa gelince 1,5 kati bile yok,
O yüzden en uygun işlemciyi seçtim(y) Sence'de doğru değil mi?.
sana'da link yolladim istersen O linke basip biraz imleç ile alta inip performansa bi göz atabilirsin :)
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i9-7980XE-vs-Intel-Core-i7-8700/m352013vs3940;)

@koeken Ayarların ultra olduğunu nereden anladın? Bence diretme o ayarlar ultra değil ve ayrıca ek olarak çözünürlük 4K değil?
O 4k'yi görmezden gel.
O yazıyı nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.
4k monitör'um de yok, Ama kesinlikle son ayarlarda bana akıcılık sağlar. :neo:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı