GTX 1060 3GB & İ5 7400 Far Cry 5 Düşük FPS Sorunu

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Resimde gördüğünüz gibi tam SS aldığımda masaüstüne attığı için değerler hafif düşüyor ama yine de FPS düşük. Netten bakıyorum millet bu sistemle 70 FPS alıyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

GTX 1060 3GB
i5 7400
8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde gördüğünüz gibi tam SS aldığımda masaüstüne attığı için değerler hafif düşüyor ama yine de FPS düşük. Netten bakıyorum millet bu sistemle 70 FPS alıyor.

Eki Görüntüle 423335

Eki Görüntüle 423336

GTX 1060 3GB
i5 7400
8 GB
RAM lerini DC kullanman hiçbir zaman 10 20 FPS fark sağlamayacak, özellikle sistemin Intel ise. Ekran kartı sürücülerini temiz kurulum ile tekrar kur. İşlemci - GPU kombosu olarak da sıkıntı olabilir, i5 7400 1060 gibi bir karta darboğaz yapar mı bilmiyorum ama izlediğim videolarda aynı sistemle Far Cry 5 oynanırken CPU %100 lere çıkıyor.

Bende de aynı CPU ve GPU var, açıkçası herkes darboğaz yapmaz dese bile yapıyor gibi. Birçok oyunda düşük FPS ve ani FPS düşüşleri alıyorum. Kaç aydır çözüm arıyorum bulabilmiş değilim. Bulursan bana da haber ver :)

Bende de aynı CPU ve GPU var, açıkçası herkes darboğaz yapmaz dese bile yapıyor gibi. Birçok oyunda düşük FPS ve ani FPS düşüşleri alıyorum. Kaç aydır çözüm arıyorum bulabilmiş değilim. Bulursan bana da haber ver :)
Aynı sorunları yaşıyoruz. Nedense darboğaz yaşıyorum.
Adamla aynı sistemim var. Tamamen aynı ama adam 80 FPS ile oynuyor. Ben 45-50 FPS alıyorum. Sinir bozucu 😕😕😕😕
Aynı sorunları yaşıyoruz. Nedense darboğaz yaşıyorum.

Adamla aynı sistemim var. Tamamen aynı ama adam 80 FPS ile oynuyor. Ben 45-50 FPS alıyorum. Sinir bozucu 😕😕😕😕
Bir çözüm buldum ama çok saçma. Oyun açıkken alt taba alıyorum ve oyunun önceliğini ''Gerçek Zamanlı''ya çeviriyorum sabit 60 FPS oynuyorum. 5 dakika sonra tekrar FPS 30-40 arasına düşüyor. Tekrar önceliği değiştiriyorum ve tekrar sabit 60 FPS alıyorum 😊😊😊 Garip...

Son düzenleme:
Nvidia Denetim Masası'ndan ilk önce 3D ayarlarını varsayılan konuma al sonra Düşey Senkronizasyon'u kapalı moda al, Inspector'dan GSync'ları kapalı konuma getir. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından da maksimum performansı seç. Ben bunları yaptım şu an sorun yok gibi. Ek olarak NVidia forumunda PSU ile alakalı olabileceğini söylediler

The PSU is sucking....it hits 11.712v for most of the time the GPU is engaged.

PSU nun yeterli güç veremediğini söylemeye çalıştı sanırım burda. Deneyip geri dönüş yapar mısın

Nvidia Denetim Masası'ndan ilk önce 3D ayarlarını varsayılan konuma al sonra Düşey Senkronizasyon'u kapalı moda al, Inspector'dan GSync'ları kapalı konuma getir. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından da maksimum performansı seç. Ben bunları yaptım şu an sorun yok gibi. Ek olarak NVidia forumunda PSU ile alakalı olabileceğini söylediler

PSU nun yeterli güç veremediğini söylemeye çalıştı sanırım burda. Deneyip geri dönüş yapar mısın
Yeni uyandım kusura bakma. ''Denetim Masası'' ayarlarını sadece ''Genel Ayarlar'' kısmından yapmamı istiyorsun değil mi ? Çünkü genel bir terim kullanmışsın. Ben öyle dediğini varsayarak ilk cümleni tamamladım. Inspector yükleyip GSync ile ilgili herşeyi kapalı konuma çevirdim. Son olarak 3D ayarlarına maksimum performans sekmesini ne yazık ki bulamadım. SS yollayabilir misin ?
Yeni uyandım kusura bakma. ''Denetim Masası'' ayarlarını sadece ''Genel Ayarlar'' kısmından yapmamı istiyorsun değil mi ? Çünkü genel bir terim kullanmışsın. Ben öyle dediğini varsayarak ilk cümleni tamamladım. Inspector yükleyip GSync ile ilgili herşeyi kapalı konuma çevirdim. Son olarak 3D ayarlarına maksimum performans sekmesini ne yazık ki bulamadım. SS yollayabilir misin ?
Genel ayarlar sekmesinde ''Güç yönetimi modu'' seçeneğii var onu maksimum yaparım ancak internette bunun pek sağlıklı olmadığını söylüyorlar.

Genel ayarlar sekmesinde ''Güç yönetimi modu'' seçeneğii var onu maksimum yaparım ancak internette bunun pek sağlıklı olmadığını söylüyorlar.
Evet genel ayarlar kısmından yapacaksın. Güç moduyla ilgili bana bu şekilde söylediler. Sağlıklı olmayan ne tam olarak biliyorsan anlatabilir misin?

Şimdi dostum sen bana ''3D ayarlarının yönetilmesi kısmından da maksimum performansı seç.'' Cümleni nasıl yapacağımı söyler misin ? Bu birinci sıkıntı XD

İkinci olarak eğer aynı şeyden bahsediyorsak:
Screenshot_1.png

Şimdi dostum sen bana ''3D ayarlarının yönetilmesi kısmından da maksimum performansı seç.'' Cümleni nasıl yapacağımı söyler misin ? Bu birinci sıkıntı XD

İkinci olarak eğer aynı şeyden bahsediyorsak:Eki Görüntüle 423615
Aynı şeyden bahsediyoruz :) Bu performansı arttıracaktır ama daha fazla güç isteyeceği için ekran kartı daha fazla ısınabilir olacaktır. PSU'n kaliteliyse ve kasa içi soğutman iyiyse sıkıntı yaşamazsın. Normalde kart bir oyunda 60 derecede çalışıyorsa mesela 65 olacaktır. Ben o şekilde kullanıyorum inan çok bir fark görmedim sıcaklıklarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı