GTX 1060 3GB & İ5 7400 Far Cry 5 Düşük FPS Sorunu

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Resimde gördüğünüz gibi tam SS aldığımda masaüstüne attığı için değerler hafif düşüyor ama yine de FPS düşük. Netten bakıyorum millet bu sistemle 70 FPS alıyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

GTX 1060 3GB
i5 7400
8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şeyden bahsediyoruz :) Bu performansı arttıracaktır ama daha fazla güç isteyeceği için ekran kartı daha fazla ısınabilir olacaktır. PSU'n kaliteliyse ve kasa içi soğutman iyiyse sıkıntı yaşamazsın. Normalde kart bir oyunda 60 derecede çalışıyorsa mesela 65 olacaktır. Ben o şekilde kullanıyorum inan çok bir fark görmedim sıcaklıklarda.
Eğer dediğin gibi fazla ısı artışı yoksa şimdi deneyeceğim. PSU olarak, kasam Zalman R1 ve onun kendi PSU'sunu kullanıyorum. Sıvı soğutma vs. yok.

Hangi oyunlarda denedin ve bu işe taktik işe yaradı ? Benim dediğim çözüm yolu garip ama nedense işe yarıyor. Benim çözümümün daha mantıklı ve daha kolay bir yolunu biliyor musun ? XD
Başka oyun denemedim ancak hala Far Cry 5 'de sorun yaşıyorum. 30-40 FPS alıyorum.

Son düzenleme:
Eğer dediğin gibi fazla ısı artışı yoksa şimdi deneyeceğim. PSU olarak, kasam Zalman R1 ve onun kendi PSU'sunu kullanıyorum. Sıvı soğutma vs. yok.

Hangi oyunlarda denedin ve bu işe taktik işe yaradı ? Benim dediğim çözüm yolu garip ama nedense işe yarıyor. Benim çözümümün daha mantıklı ve daha kolay bir yolunu biliyor musun ? XD
Başka oyun denemedim ancak hala Far Cry 5 'de sorun yaşıyorum. 30-40 FPS alıyorum.
Senin çözümün ne bilmiyorum ama ben düşük FPS ve ani FPS düşüş sorununu 1 tane daha 8GB RAM takarak çözmeyi sonunda başardım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı