GTX 1060 6G fanlar düzgün çalışmıyor

HsnLvnAskn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 3 ay önce GTX 1060 6G aldım ama baştan beri fanlar düzgün çalışmıyordu. Başta PC açılınca çalışmaya başladı sonra biri son hızda çalışıyordu hiçbir zaman Twin Frozr göremedim. Ben de yazım harap olmasın diye yaz bittikten sonra garantiye gönderdim ve sonuç olarak bana sorun olmadığını söylediler. İnternette araştırdığımda RAM veya güç kaynağından olabilir gibi şeyler gördüm yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu her açıldığında aynı cevaplar geliyor. Ancak durum sanıldığı gibi değil. Aynı kart aynı sorun benim gibi yüzlerce "MSI Gaming X" modeli kullananda var. Malesef MSI Türkiye yetkili servisindekiler bunu sorun olarak görmeyip benim kartıda geri yolladılar. Tüketici Hakem Heyetinden başka çaremiz yok bu konuda malesef.

Dostum, sıcaklıklar belirli seviyeye gelene kadar fanlar tan performans dönmez. Zaten tam performans dönmesini sen de istemezsin. Boşu boşuna gürültü.
Anlamadınız 30 dereceyken 1 fan full hızda dönüyor

Otomatik parlaklığı açık telefonumu benden habersiz servise götüren babam geldi aklımda :D

Belli sıcaklığa kadar fanlar çalışmaz. Bilgisayar açılışında da kısa süre dönmesi normal.
30 dereceyken biri full hızda dönüyor ve durmuyor kendi programında dönmüyor gözüküyor

Bu konu her açıldığında aynı cevaplar geliyor. Ancak durum sanıldığı gibi değil. Aynı kart aynı sorun benim gibi yüzlerce "MSI Gaming X" modeli kullananda var. Malesef MSI Türkiye yetkili servisindekiler bunu sorun olarak görmeyip benim kartıda geri yolladılar. Tüketici Hakem Heyetinden başka çaremiz yok bu konuda malesef.
Programında da dönmüyor gözüküyor mahkemeye mi başvurucagiz yani

Sanırım her gaming x de var bu sorun, ben şöyle çözdüm. Kasanın hava sirkülasyonunu geliştirdim fan takarak. Boşta ekran kartım 60 dereceyi görmediği için zaten fanlar hiç dönmüyor. Ekstra fanları taktığımdan beri oyunlardan çıkınca vs de gerektiği zaman duruyor fanlar.

Sanırım her gaming x de var bu sorun, ben şöyle çözdüm. Kasanın hava sirkülasyonunu geliştirdim fan takarak. Boşta ekran kartım 60 dereceyi görmediği için zaten fanlar hiç dönmüyor. Ekstra fanları taktığımdan beri oyunlardan çıkınca vs de gerektiği zaman duruyor fanlar.
Bu bir çözüm olamaz. Kart sorunlu ve değiştirilmesi gerekli.
Programında da dönmüyor gözüküyor mahkemeye mi başvurucagiz yani
Evet servis nedense kimseye değişim vermemiş bu konuda. Ancak yurt dışında bu sorunu olanların kartı değiştirilmiş.

Ama bende ki ile sizdeki a
sürekli olan bir şey olmadığı için servisde kendince haklı, belki serviste 1 hafta çalışacak hiç olmayacak bu sorun.
Hergun oluyor bir hafta olmama gibi bir ihtimal yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı