GTX 1060 6GB 2200TL Olmuş!

Acaba demenize gerek yok. Volkan oyun kuvvetleri isimli youtube kanalı bile ortada hiç bir şey yokken 2 hafta önce söylemişti ekran kartlarına zam geleceğini. Vatan bilgisayarın haberi olmayacağını hiç düşünmüyorum.
RX piyasası ağustosta düzelecek demişti, sallaması bedava tutarsa tutar tutmazsa bahaneden bol ne var. Bilinen haberleri ve duyulan söylentileri sözlü olarak aktaran bir kanaldan fazlası değil.

Gayet de normal bir durum TL bazında da fiyatların yükselmesi, 3 görsel paylaşacağım yeterli olacaktır.

18.09.2017 (Yaklaşık 4 ay önceki kur)
Eki Görüntüle 276645
17.10.2017 (Yaklaşık 3 ay önceki kur)
Eki Görüntüle 276646
Güncel kur
Eki Görüntüle 276647

Bugünkü kur 4 ay öncekine göre yaklaşık %8,85 artış göstermiş. (0,3057 TL)

3 ay önceki kur ile güncel kur arasında ise yaklaşık %2,86'lık bir fark var.(0,1047 TL)

Sözün özü arkadaşlar elinizde paranız varsa fazla beklemeden alabileceğiniz en iyi f/p ürünü bilgisayar yahut bilgisayar bileşenini almalısınız. Yoksa gelecek aylarda daha da yukarılarda seyredecek kurlar bekleniyor. Bilginize.
Dolarla hiçbir ilgisi yok bu durumun nereden çıkarıyorsunuz anlamıyorum. Yurt dışında da mı dolar etkili. Önceden 500 dolara GTX 1080'ler inmişti, şimdi 700-900 dolar civarları GTX 1070'ler ssatılıyor. Bunun dolarla ilgisi yok, talebe bağlı enflasyon yaşanıyor. Dolara en fazla, 200-300 TL'lik değişimler olması gerekir. Ama çok fahiş fiyatlar var. Dolar % 8-10 bile artsa, 1000'de 80-100 TL'lik değişim olması gerekir. Biraz matematik kullanın ya.

RX piyasası ağustosta düzelecek demişti, sallaması bedava tutarsa tutar tutmazsa bahaneden bol ne var. Bilinen haberleri ve duyulan söylentileri sözlü olarak aktaran bir kanaldan fazlası değil.

Ben kanalı övmedim zaten, duyduğumu söyledim. Demek istediğim basit bir youtube kanalı bile tahmin edebiliyorsa bunca şirket de tahmin etmiştir veya duyum almıştır herhalde fiyatların yükseleceğiyle alakalı.

Zamanında GTX 1060 Gamıng X 6G almıştım 1380 TL idi. O zaman yanlış yaptığımı düşünüyordum şimdi bakıyorum 800 TL kârım var. :)
Zamanında dediğimde 4 ay önce.

Ben 1 ay önce GTX 1060 6GB 1380TL ye aldım. Ertesi gün 1560TL olmuştu şimdi baktığımda 2000TL den aşağı GTX 1060 6GB yok şaka gibi 1 ay içinde 700TL zam yapmışlar. Kartı aldığım zamanda MSI ARMOR GTX 1060 3GB 1100TL idi şimdi bakıyorum 1600TL-1700TL olarak gözüküyor biri şaka desin. :D

Şimdi mining yapmaya karar veren elemanlar da yapamayacak stok durumundan dolayı. Piyasaya ekran kartı sürmezlerse şu an mining yapanlar parayı kıracak. Çünkü yeni miningciler de yok. Mining yapmak istese bile ekran kartı alamıyorlar. Aldı başını gitti bir mining sevdası...

Daha 3 gün önce baktığımda Asus Cerberus GTX 1070 TI 602 Euro yani 2800 Tl falan. Bugün baktım 655 Euro olmuş! Yani 3100 Tl.
3 güne 300 Tl zam..
Sonumuz Hayr olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı