GTX 1060 6GB Düşük FPS Sorunu

teknoman

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Battlefield 1 gibi oyunlarda normalde 80 FPS olması gerekirken 40-30 FPS alıyorum(Geforce Experience'deki optimize ayarları kullanıyorum).
Ayrıca yaptığım PCMARK10 testinde de aldığım puan şu: 4218 Bu normal mi? Cevap verirseniz sevinirim arkadaşlar bu sorun beni delirtiyor.

Sistem Özellikleri:
Not: En son sürücüler kurulu(Geforce Experience 398.11) ve Windows 10 Pro'nun 1803 sürümü kuruludur.
Dipnot: Ekran Kartı sıcaklığım genellikle 75-81 civarında oluyor. Sistemimde virüs felan da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet denedim bazen işlemci %95 ekran kartı %90 oluyor ve arkaplanda çalışan herhangi bir şey yok.Ayrıca nvidia denetim masasından giç ayarını maksimum performans yaptım ancak bf1 de 65 fps almaya başladım ancak aynı işlemci ram ve ekran kartı olan testlere baktığımda benden yaklaşık 10 fps daha fazla alıyorlar neden böyle?

64 kişilik sunucuya girdiyseniz normal. Bi' nevi burda da işlemcinize Prime95 testi yapıyorsunuz. 32 kişilik sunucularda oynamayı deneyin. Ha hikayeyi oynuyorum diyorsanız ayarları kontrol edin. Özellikle ölçeklendirmeyi çok açmış olabilirsiniz. %100 Normal ayarıdır. Bunu %200 yaparsanız denetim masasından dsr açmış gibi oluyorsunuz. Yani aslında 4K bir biçimde oyun oynuyor olabilirsiniz.

Hayır çözünürlük ayarı %100'de o 64 kişilik mevzusu da baktığım testlerde de aynı oyuncu sayısı vardı.
@time to abandon ship @MorgothBauglir Sorunun kaynağını buldum sanırım gta5 deyken msi afterburneri açtım ve arkada başka program yokken genelde işlemci kullanımı %95 - %100 ekran kartı kullanımı %75-95 ancak arda sırada ekran kartı kullanımı %60 a düşüyor.Darboğaz olduğunun bende farkındayım ancak baktığım testlerde ve internetteki araştırmalarıma göre i3 8100 gtx 1060 ile darboğaz yaşamıyor neden böyle?
1-)Driverler güncel
2-)Windows 10 Pro 1803 kurulu.(Orijinal)
3-)GTA5 orijinal.(Hatta silip tekrar yükledim)
4-)Arkaplan işlemci kullanımı %8'i geçmez.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı