GTX 1060 6GB ile sistem toplama

Almayın o monitörü. Berbat bir seçim. Size zaten monitör önerilmiş niye gidip onu alıyorsunuz? O bütçede CF390 en mantıklı seçim.
Lütfen kusura bakmayın o monitörün 200 250 TL üstüne 144 Hz monitörler var. Hatta bir ara indirimde AOC'un 144 hz bir monitörü 950 TL civarına kadar düşmüştü. Sistemi toplayan arkadaş çok yüksek beklentisi olmadığını söylemiş. 850 TL o monitör için fazla.

Değil. Monitörler hakkında bilginiz yok, bizi dinleyin. O monitör gibi renk gösterebilen 144 Hz monitör isteniyorsa 1.500 TL'ye kada bütçe çıkar. Daha ucuza BenQ GW2470H var. Monitörü sadece Hz ve ms görüyorsunuz, hata yapıyorsunuz.

Ben tavsiye ettiğiniz monitörün 144 Hz olanını kullanıyorum zaten. Panelinden tutun ghosting olayına herşeyini araştırdım gittim denedim vs vs ve dediğiniz fiyat aralığında aldım. Evet sizin önerdiğiniz monitörün renk olarak üstünlüğü olabilir fakat fiyat farkı da var. Burada konu sahibinin isteği doğrultusunda fikrimi belirttim sadece.

Değil. Monitörler hakkında bilginiz yok, bizi dinleyin. O monitör gibi renk gösterebilen 144 Hz monitör isteniyorsa 1.500 TL'ye kada bütçe çıkar. Daha ucuza BenQ GW2470H var. Monitörü sadece Hz ve ms görüyorsunuz, hata yapıyorsunuz.
Evet renk diyorsanız IPS almalı zaten. Ama oyuncu monitörü istiyorsa arkadaş 1 MS ve Hz değerlerine de önem vermeli. Ben önem vermiyorum IPS panel kullanıyorum ama gelin görün ki oyun için görüntüden biraz kısmak oyun akıcılığına odaklanmakta gerekiyor. Sizin isteğiniz değil kişinin oyun için mi gündelik veya grafik için mi diye ayırmak gerekiyor. Ve 4 MS ile 1 MS, 60 HZ ile 75HZ arasında gerçekten fark var. İkisini kullandığınızda oyunlarda hissediyorsunuz. Ama ben günde 1 2 saat oyun oynadığım için hard bir oyuncu olmadığım için IPS panel monitör kullanıyorum. Eğer arkadaş sistemi sadece oyun için topluyorsa oyuncuysa bütün oyuncu kişiler gibi görüntüden azıcık kısıp oyun performansına etki eden bir monitör almalı. Ve kesinlikle ASUS ile AOC un renk değerleri çok farklı AOC daha canlı. IPS panele daha yakın. Alacaksa AOC alınmalı ASUS yerine. Sizinki de alınabilir alınamaz demiyorum ben sadece bir açıklama yaptım. Sonuç arkadaşa kalmış. Tabi hangi monitörü alırsa alsın eline geçtiğinde monitör panelinden ayarlar yapmayı unutmasın :)

Saçmalıyorsunuz. Zaten 72 Hz önerdiğim monitör. Ms değerini cidden fark eden gördüğüm kişiler ise sadece 1 ms monitör kullananlar. Bir sürü monitör gördüm. 1 ms ve 5 ms dahil. Bir sürü kişiyle birlikte zerre fark görmedim. Zaten GtG değerinin 4 ms fazla olmasının size nasıl bir zararı dokunur bir düşünün bakalım. Kalıplaşmış, kulaktan duyma bilgilerle öneri yapıyorsunuz. Sanki adam profesyonel oynuyor da bir pikselin griden griye 1 ms daha erken geçmesi gerekecek.

Benim bahsettiğim şey 1 Ms olması felan değil, bütçe. Orta seviye oyuncuların çoğu CS:GO gibi oyunları 1080p de oynamaz. Daha düşük çözünürlükte bu bahsettiğimiz monitörlerde 75Hz de kullanılabiliyor. Önerdiğiniz monitörün kötü olduğunu kimse söylemedi arkadaşımızın isteklerine göre pahalı olduğunu söyledi. Siz önerilenlere berbat, saçma gibi şeyler söylüyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı