GTX 1060 6GB ile sistem toplama

Saçmalıyorsunuz. Zaten 72 Hz önerdiğim monitör. Ms değerini cidden fark eden gördüğüm kişiler ise sadece 1 ms monitör kullananlar. Bir sürü monitör gördüm. 1 ms ve 5 ms dahil. Bir sürü kişiyle birlikte zerre fark görmedim. Zaten GtG değerinin 4 ms fazla olmasının size nasıl bir zararı dokunur bir düşünün bakalım. Kalıplaşmış, kulaktan duyma bilgilerle öneri yapıyorsunuz. Sanki adam profesyonel oynuyor da bir pikselin griden griye 1 ms daha erken geçmesi gerekecek.
Çok yanlış düşünüyorsunuz. Evet kolaylıkla fark edilen her gözün fark edebileceği bir şey olmasa da bu olan bir şey. Profesyonel oyuncu değilim ama en az 15 yıllık bir oyuncuyum son 3 5 senedir günlük 2 3 saat maksimum oynasam da. Fakat insanları bilgisiz gibi göstermen çok yanlış. Burda onlarca yayıncı onlarca milyar kazanan insanlar bile TN panel kullanıp 1 MS 144 HZ veya yüksek HZ kullanan kişilere bilgisiz demiş oluyorsunuz? AOC da o kadar kötü bir monitör değil. Ben o kadar takıntılı insanım ki 100 kişinin kasmıyor dediği sisteme kasıyor diyen insanım. Kasma da 100 fps de nasıl olur bunu anlatır mısınız? Drop veya donma söz konusu değil. Oynadığım oyunda 100 120 fps de oynuyorken akıcı gelmiyorken 150 180 fps de akıcı geliyor ki millet 60 fps de kusursuz derken . Kişiden kişiye değişir bu konu kısacası. Sizin göremediğinizi başkası görür. Tekrar diyorum sizin gibi '' oyuncu değilsin fark edemezsin kulaktan duyma bilgilerle öneri yapıyorsun '' demiyorum. Ve ben yaşamadığım hiç bir olayı bir başkasına anlatmak istemem.O yükü üstüme almak istemem. Sizin öneriniz de güzel. Fakat 2 monitör arasında kendisi seçimini yapabilir. Ben sadece oyun için sistem topluyorsam ona uyumlu monitör alırım kısacası diyorum. Eğer görüntüye çok önem veriyorsa 2 3 ay sonra 20 inç 5ms, 16ms li 300 400 liraya IPS panel alır filmlerini dizilerini ondan izler o zaman? Çift monitör her eve lazım bu yüzden. Hem oyun oynarken maç izler hem oyun için ideal monitörü de olmuş olur.

Saçma ve berbat önerilere saçma ve berbat derim. Ne bekliyordunuz? Kalbini mi kırdım önerinin?
Arkadaş yayıncı değil bir kere. Yayıncı olsa bile tekrardan profesyonel değil. Yayıncılık yapıyorlar diye teknoloji konusunda üstün bilgili olmuyorlar. Türk yayıncıların pek çoğu da bu konularda acayip bilgisiz. Siz 100 FPS'i kasıyor görüyorsanız sizin probleminiz. Sizin gözünüze güvenmemiz gerek o halde. Normal değilmiş. Tekrar üstteki mesajınız da saçma. İki monitör lazım vb. gibi mesajlar yazmayın. Yeni yeni bu tip şeylere merak saldınız anladığım kadarıyla, hemen millete önerme hevesine girmeyin. Çok daha güzel, parlak renkler ve bir pikselin griden griye geçiş sürecinin 3 ms daha az olmasında neyin tercih edileceği belli. CF390 karşısında varsa bir öneriniz söyleyin. Boş konuşmayın.

Siz kendi fikirleriniz konusunda fazlaca egoistsiniz galiba. Size arkadaşın beklentisi doğrultusunda diye belirtmeme rağmen hala inatla ben daha iyisini önerdim diyorsunuz. Bende daha iyisini önerebilirim ama sistemi toplayacak arkadaşın beklentisi bu yönde değil bunu neden anlamakta güçlük çektiğinizi bende anlamakta güçlük çekiyorum açıkçası. Benim kullandığım monitör bu marka ve daha iyi modeli, kendim önermesini bilmiyor muyum ? Bu kadar çok bilmeyin bence sonra kendi fikirlerinizin karşısındaki fikirlere kapalı kalıyorsunuz ve en kötü yanı aslında boş konuşanın kendiniz olduğunuzun farkında da olmuyorsunuz. İyi forumlar.
İyi geceler.

Sırf sizin saçma öneri yaptığınızı söyledim diye hemen bana egoist başka fikir istemiyor damgasını basın. Umrumda olmaz zira kimsenin umrunda değil bu boş konuşmalarınız. Sonuna iyi forumlar yazınca da şekil olup herkesin sizi haklı bulacağını umuyorsunuz da yemezler.
Arkadaşın beklentisi neymiş? Daha kötü renkler görmek mi? Renklerle bir sıkıntısı mı varmış arkadaşın. Karşı bir öneriniz yok, beklenti beklenti deyip duruyorsunuz. Boş boş mesajlar yazıp bir de insanları yardım edenleri imha ediyorsunuz. Hadi oradan.
Size arkadaşın beklentisi doğrultusunda diye belirtmeme rağmen hala inatla ben daha iyisini önerdim diyorsunuz. Ben de daha iyisini önerebilirim.
İyi geceler.
Yahu söyleyin o zaman neymiş arkadaşın beklentisi. Daha kötü renkler görmeyi mi istiyor? Daha iyi önerebilirim diyorsunuz, önersenize o zaman. Sırf mesaj kasıp tartışma çıkarmak için mesaj yazıyorsunuz.

Biz önerilerimizi yukarda yaptık siz kendi fikirlerizi o kadar kör kütük yazıyorsunuz ne yazıldığının farkında değilsiniz. Konuşmanız seviyesiz ve uzatılmaya değer değil, karşınızda da çocuk yok. Haklı olmak için iyi forumlar yazmadım. 600 TL ile 850 TL arasındaki 250 TL farkı idrak edemiyorsunuz bir türlü. Hatta elimdeki boşta duran monitörü önerdim bi fiyat da belirtmedim buradaki arkadaşlara sorulup ortak bi noktada buluşulur diye. İyi niyeti bile göremiyorsunuz. Daha konu altını meşgul etmemekten yanayım iyi geceler.

Sırf sizin saçma öneri yaptığınızı söyledim diye hemen bana egoist başka fikir istemiyor damgasını basın. Umrumda olmaz zira kimsenin umrunda değil bu boş konuşmalarınız. Sonuna iyi forumlar yazınca da şekil olup herkesin sizi haklı bulacağını umuyorsunuz da yemezler.
Arkadaşın beklentisi neymiş? Daha kötü renkler görmek mi? Renklerle bir sıkıntısı mı varmış arkadaşın. Karşı bir öneriniz yok, beklenti beklenti deyip duruyorsunuz. Boş boş mesajlar yazıp bir de insanları yardım edenleri imha ediyorsunuz. Hadi oradan.
Size arkadaşın beklentisi doğrultusunda diye belirtmeme rağmen hala inatla ben daha iyisini önerdim diyorsunuz. Ben de daha iyisini önerebilirim.
İyi geceler.
Yahu söyleyin o zaman neymiş arkadaşın beklentisi. Daha kötü renkler görmeyi mi istiyor? Daha iyi önerebilirim diyorsunuz, önersenize o zaman. Sırf mesaj kasıp tartışma çıkarmak için mesaj yazıyorsunuz.
Git oku konunun başında ne yazmış ne önermişim. Saçma saçma gelmiş ego yapıyorsun burada hadi işine bak arkadaşım hadiii.

Yahu öneriniz saçma ise saçmadır. Kimse annesinin karnında öğrenmiyor bu bilgileri. Araştırın ve öğrenin. Herkesin üslubu aynı olmak zorunda değil. Paşa'yı uzunca bir süredir tanıyorum buradan.
Önerimin saçma olmadığının arkadasındayım. Pahalı ve konu sahibinin çok yüksek bi beklentim yok standart oyunları standart şekilde oynayabileyim yeter diye belirtmesine rağmen bu monitör fazla. Yoksa önerdiğin monitörün kötü olmadığını panel olarak ne kadar iyi olduğunu bende biliyorum. Kullanıyorum diyorum bunu neden anlatamadım bir rürlü.

Konuşmanız seviyesiz ve uzatılmaya değer değil, karşınızda da çocuk yok.
Git oku konunun başında ne yazmış ne önermişim. Saçma saçma gelmiş ego yapıyorsun burada hadi işine bak arkadaşım hadi.
Üslup konusunda başka bir şey söylememe gerek yok sanırım. İşime bakıyorum bu arada merak etmeyin. Yaşınızın 10-20 katı kadar insana yardım etmişliğim var.

Hatta elimdeki boşta duran monitörü önerdim bir fiyat da belirtmedim buradaki arkadaşlara sorulup ortak bir noktada buluşulur diye. İyi niyeti bile göremiyorsunuz.
Yahu bir de buna iyi niyet diyorsunuz. Siz bayağı bayağı kendi ürününüzü elden çıkarmak için burayı ve bu arkadaşın bilgisizliğini kullanıyorsunuz. Amacınız da yardım değil para kazanmakmış meğer.
@bashenga lütfen bu arkadaşı dinlemeyin. Gördüğünüz gibi amacı para kazanmak.

Garip bir arkadaşsın. Para kazanmak falan diyorsun. Satmanın çok derdinde olsam zaten satılacak bir sürü yer var neden burada uğraşayım. Bir fiyat belirtmedim diyorum. Burada ki arkadaşların söyleyeceği uygun göreceği bir fiyata vereceğimi söylüyorum bunu da anlamıyorsun.
Kişi kendinden bilir işi diye bir şey var ya o mesele.

Üslup konusunda da bir şey diyemezsin zaten. Gel bir de küfret bizde diyelim ki ne güzel küfrediyorsun paşam biraz daha et.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı