GTX 1060 %80 GPU kullanımı

EmirhanYusan

Centipat
Daha fazla  
Kolay gelsin, iyi Sosyaller. Arkadaşlar benim sorunum Minecraft veya GTA 5'te işlemcimin yüzde 20 cıvarında ve ekran kartımın ara ara 80'lere duşmesi. Ne yaparsam yapayım 99'a dayanmmıyor. Ekran kartım ise GTX 1060 6 GB ama FPS de ekran kartı düşmesıne rağmen bazen 57-60'a kadar düşüyor. Sebebi nedir?

Dikkatimi çeken şey ise Ryzen 5 1600X boş olmasına rağmen bazı çekirdekler 100 ama diğerleri yatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA V CPU tek çekirdek performansından direk etkilenen bir oyun. 1. nesil Ryzen'ler maalesef tek çekirdek performansı konusunda çok başarılı işlemciler değildi. CPU kullanımın çekirdek sayısı fazla olduğu için düşük.

Ancak yüksek FPS almana ve GPU kullanımını maksimuma çıkarmanı sağlayacak kadar güçlü bir tek çekirdek performansı GTA V için yeterli değil işlemcinin. Bu durum oyundan oyuna değişebilir bu arada. Bazı oyunlar çoklu çekirdek konusunda daha iyi optimize, CPU'dan ziyade GPU'dan daha fazla etkilenir.

GTA V CPU tek çekirdek performansından direk etkilenen bir oyun. 1. nesil Ryzen'ler maalesef tek çekirdek performansı konusunda çok başarılı işlemciler değildi. CPU kullanımın çekirdek sayısı fazla olduğu için düşük.

Ancak yüksek FPS almana ve GPU kullanımını maksimuma çıkarmanı sağlayacak kadar güçlü bir tek çekirdek performansı GTA V için yeterli değil işlemcinin. Bu durum oyundan oyuna değişebilir bu arada. Bazı oyunlar çoklu çekirdek konusunda daha iyi optimize, CPU'dan ziyade GPU'dan daha fazla etkilenir.

Sağ ol ama aynısı Minecraft da shader kurduğumda da oluyor çözüm önerin var mı?

Şimdi benim işlemcim çop mü yani niye o kadar çekirdek var o zaman ne işe yarayacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı