GTX 1060 için 75 Hz Display Portlu Monitör Önerisi

CngzBy

Hectopat
Sistemim şöyle ;
MSI GTX 1060 GAMING X6GB
RYZEN R5 1500x
8GB 2400Mhz RAM

Merhabalar bu sistem için bir monitör almak istiyorum şu anki monitörüm arıza yaptı. Oyun için kullanacağım. 1000 TL bütçem var. Display Portlu olması önemli.

Tek oyunculu oyunlar kadar çok oyunculu rekabetçi oyunlar da oynuyorum. PUBG CS:GO gibi.

1. Viewsonic VX2757-MHD 27" 1ms 75hz (Analog+HDMI+Display) AMD FreeSync™ Full HD Oyuncu Monitör
2. AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD FreeSync Oyuncu Monitörü

AOC G2460WQ6 modelini alabilirsin. Sizin için 22'' yeterliyse AOC G2260VWQ6 tercih edebilirsiniz, ben 22'' modelini kullanıyorum gayet memnunum ama 24'' modelinde kendi hoparlörü bulunuyor.

Monitör 1 MS.

Şahsen renklere önem verdiğim için VA veya IPS panelden vazgeçmem. TN panel bunlara göre soluk, cansız kalıyor.
1 MS yazanlar bile gerçekte 1 MS'i sorunsuz, sağlıklı bir şekilde verememekte. AG241QG Modelim var Overdrive'dan Medium yerine Strong'a alıyorum daha hızlı tepkime süresi için fazlasıyla Ghosting, hayaletlenme olmakta ve rahatsız edici. Aynı durum Dell S2417DG ile de oldu. Response Time'ı Normal moddan Fast moda alınca aynıları oldu. Yani sağlıklı bir şekilde 1 MS nasıl kullanılıyor merak ediyorum?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı