GTX 1060 Laptop Düşük GPU Kullanımı

İlk denediğim şeydi maalesef bir işe yaramadı. Bilindik bütün yöntemleri denedim. Daha başka bir çözüm söz konusu sanırım.

Malesef ayni sorunu bende almaktayim benimki de MSI GP72MVR 7RFX leopard Pro modeli. GTX 1060 6GB, i7 islemci, 16GB RAM, PUBG cok dusuk ayarlarda 45 50 FPS. DDU indirip ekran karti surucusunu silip tekrardan kurdum malesef olmadi ben pc yi alali 2 ay oldu su lanet sorunu cozemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin acaba sizin RAM tek kanal mı? Çift mi? MSI forumlarından bazı kişiler çift kanal RAM yapınca sorunun düzeldiğini yazmışlar ama kesin çözeceğinden emin olmadığım için RAM almak istemiyorum şuan. Malum en az 500 lira vermem gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin acaba sizin ram tek kanal mı? Çift mi? MSI forumlarından bazı kişiler çift kanal ram yapınca sorunun düzeldiğini yazmışlar ama kesin çözeceğinden emin olmadığım için ram almak istemiyorum şuan. Malum en az 500 lira vermem gerekiyor.

Oyunları Fullscreen modunda mı oynuyorsunuz yoksa Windowed Fullscreen (Penceresiz Tam Ekran) modunda mı? Tam fullscreen moduna alarak tekrar dener misiniz?

Sizin acaba sizin ram tek kanal mı? Çift mi? MSI forumlarından bazı kişiler çift kanal ram yapınca sorunun düzeldiğini yazmışlar ama kesin çözeceğinden emin olmadığım için ram almak istemiyorum şuan. Malum en az 500 lira vermem gerekiyor.
Tek mi cift mi bilmiyorum.
Oyunları Fullscreen modunda mı oynuyorsunuz yoksa Windowed Fullscreen (Penceresiz Tam Ekran) modunda mı? Tam fullscreen moduna alarak tekrar dener misiniz?
Fullscreen modda.

Clear CMOS butonu var mı cihazda? Varsa BIOS sıfırlar mısınız?
Yabancı forumlarda araştırdım ve çoğu kişinin RAM eklemenin sorunu çözdüğünü söylediğini gördüm. Bende 8 gb RAM daha alıp dual channel yaptım. Artık sorunum düzeldi ve yüksek gpu kullanımı alıyorum.

Gta 5' de herşey düzeldi. PUBG' de de hiçbir sıkıntı kalmadı.

Yabancı forumlarda araştırdım ve çoğu kişinin RAM eklemenin sorunu çözdüğünü söylediğini gördüm. Bende 8 gb RAM daha alıp dual channel yaptım. Artık sorunum düzeldi ve yüksek gpu kullanımı alıyorum.

Gta 5' de herşey düzeldi. PUBG' de de hiçbir sıkıntı kalmadı.
Hocam benzer sorun bende de var 8GB RAM yüzünden mi oluyormuş? 16 mı yapmalıyım yani?

Hocam benzer sorun bende de var 8GB RAM yüzünden mi oluyormuş? 16 mı yapmalıyım yani?
Hocam sorunum çoğu oyunda düzeldi gene sıkıntı yapan oyunlar var birkaç tane ama genel olarak düzedi. Benzer özelliklere sahip cihazınız varsa (özellikle işlemcisi) ve bu sorun varsa çözecektir diye düşünüyorum ancak kesin birşey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı