GTX 1060 sistem toplama

Ekran kartı olarak bunu öneririm. Fiyat/Performans oranı çok iyi.
Kasa olarak bunu öneririm.
PSU'yu marka ne kadar güvenilir olursa olsun kasayla birlikte değil, ayrı alın.
Donanımların her birini farklı yerden seçebilsek iş çok kolay olacakta arkadaş kendisi toplayamayacak sanıyorum. Ayrıca Vatan ufak ufak fiyat yükselterek indirimin dibini gördü zaten.
Tavsiye kasanızda benim kendi kasam zaten High Power Psu ile kullanıyorum.

Ayrıca Vatan ufak ufak fiyat yükselterek indirimin dibini gördü zaten.
Aynen, Vatan'dan kesinlikle almayın. Sistem toplarsanız 350-400 TL zarara girersiniz, Vatan PC gerçekten kazık.
Mesela 5000 TL'ye aldığı bir ürünü 6000'e satıp, indirimle 5500'e satarlar ve sizde "aaa bu çok uygun, hem de 500 Tl indirim !!!" dersiniz.
kendisi toplayamayacak sanıyorum.
Sakın ola Vatan'dan toplatmasın.
Bir arkadaşım bilgisiz iken Vatan'dan sistem toplattırdı (O zamanlar 8. nesil yoktu.) R5 1400 varken i5 7400 koymuşlar, kasa ve PSU olarak da Everest koymuşlar. Bilgilenmeye başladığında ise çok pişman oldu.

Aynen, Vatan'dan kesinlikle almayın. Sistem toplarsanız 350-400 TL zarara girersiniz, Vatan PC gerçekten kazık.
Mesela 5000 TL'ye aldığı bir ürünü 6000'e satıp, indirimle 5500'e satarlar ve sizde "aaa bu çok uygun, hem de 500 Tl indirim !!!" dersiniz.

Bir arkadaşım bilgisiz iken Vatan'dan sistem toplattırdı (O zamanlar 8. nesil yoktu.) R5 1400 varken i5 7400 koymuşlar, kasa ve PSU olarak da Everest koymuşlar. Bilgilenmeye başladığında ise çok pişman oldu.
Bu tarz hatalara düşülmesin diye uğraşıyoruz zaten, açıp oyun oynamak film izlemek varken belki birilerine bir faydam dokunur düşüncesiyle paylaşımda bulunuyoruz. Kişi buradan aldığı listeyle ben bunu istiyorum diyecek, onlarda her zaman olduğu gibi o iyi değil bu iyi diyecek ikna ederlerse yapacak bir şey yok.

Her başlık altında Vatan' dan alışveriş yapılmaması gerektiğini söylüyorum zaten ama istisnalar dışında, şu an yakalanabilirse bir indirim söz konusu.
İşlemci için şu anlık diye bir şey söz konusu olamaz diye düşünüyorum, ya herrudur ya merru, bir dahası yoktur çünkü.
2x4 konusuna gelirsek slot israfından başka bir şey olmayacaktır diye düşünüyorum. Evet Ryzen sistemler çift bellek sever bu yüzdende ileride 1 tane daha aynı bellekten almasını söyledim ki bunu yapması da çıkardığımız bütçe sebebi ile çok kolay olacaktır. 5.500 tl lik bütçede 5.146 tl ile olayın kabasını bitirdik elde 350 tl gibi bir meblağ kalıyor ki belleğin piyasada ki tek fiyatı 550 tl civarında yani 2-3 ay içinde kenarı 200 tl koyarak sistem 2x8 e tamamlanır.
Tabiki farklı bakış açıları olsun, yanlışım varsa düzeltilsin ki insanları yanlış yönlendirmeyelim. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın yani. Neyi neden yaptığımı açıklamaya çalıştım.
Asus Prime B350M-A anakartında zaten 4 slot ram girişi bulunuyor. O yüzden bence 2 girişini kullanmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum. Ancak günümüzde 2x8 ramler 1000 TL'nin altında bulunmuyor o biraz sıkıntı işte. Onun dışında aklımda şu anlık birkaç tane ekran kartı var onlardan birini seçersem sistem hazır olacak.

Vatan'dan toplayacaktım en başta bilgisiz iken. Ancak bu forum beni ondan alıkoydu. Teşekkür ederim hepinize. Onun dışında ben İntel tercihini de rafa kaldırmak istiyorum. Neden fantezi gibi bir şey intel istemiyorum yani :D

Asus Prime B350M-A anakartında zaten 4 slot ram girişi bulunuyor. O yüzden bence 2 girişini kullanmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum. Ancak günümüzde 2x8 ramler 1000 TL'nin altında bulunmuyor o biraz sıkıntı işte. Onun dışında aklımda şu anlık birkaç tane ekran kartı var onlardan birini seçersem sistem hazır olacak.

Vatan'dan toplayacaktım en başta bilgisiz iken. Ancak bu forum beni ondan alıkoydu. Teşekkür ederim hepinize. Onun dışında ben İntel tercihini de rafa kaldırmak istiyorum. Neden fantezi gibi bir şey intel istemiyorum yani :D
Anlayamadım, 2x4 bellek almayı mı düşünüyorsunuz. Yalnız Ryzen sistem çift slot sever tamam da ileride 8 gb yetmeyeceği için de şimdi 1x8 ileride 1x8 daha alınmalı diyoruz. Neyse en iyisini siz bilirsiniz tabi ki.

Anlayamadım, 2x4 bellek almayı mı düşünüyorsunuz. Yalnız Ryzen sistem çift slot sever tamam da ileride 8 gb yetmeyeceği için de şimdi 1x8 ileride 1x8 daha alınmalı diyoruz. Neyse en iyisini siz bilirsiniz tabi ki.
Ben nasıl en iyisini bilebilirim sadece 1 haftalık acemi bilgilerle duruyorum burada :D. Daha hdmi 1 girişinin tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorken sadece yüksek performans sağlayan parçaların genel özellikleri hakkında kabataslak bir bilgim var. Ben sadece kendi küçük bilgimle düşündüğümü söyledim doğru mu yanlış mı onu sizden bekliyorum. Neyse bunu boşverelim.
Bazı sitelerde 1x8 ramden 2 tane seçince 2x8 halinden daha ucuza geliyor hangisini tercih etmem daha doğru olur?

MSI GTX1060 Gaming X 6GB 406 ve CoolerMaster MasterBox Lite 5 80+ 500W USB 3.0 Mid Tower Kasa ürünlerini öneririm

Bakın, sistemi kendiniz toplayabilecek olsanız her bir parçayı en ucuz yerden alıp bütçeyi rahatlatabiliriz. Fakat siz kendiniz toplayamayacağınız için tek bir yerden alınmak zorunda ki onlar toplasın. Durum bu olunca hiç sevmesem ve istemesem de indirimde olduğu için Vatan' dan bakmak zorunda kalıyorum, indirim olmasına rağmen bellek Vatan' da pahalı, zaten kasa olarak seçenek olmadığı için pahalısını seçmek zorunda kalıyoruz, böyle olunca iş karışıyor.
İlk paylaştığım 5.590 tl olan sistem alınabilir bunda sıkıntı yok, biz 2600x alabilir miyiz diye bakıyoruz.
Alın size Sinerji, muadil sayılabilecek alınabilirliği olan en ucuz ürünlerden toplandığında çıkan rakam.
xxxxxxxxxxxxx.jpg
Bu da Vatan da yakalanabilirse alınabilecek en uygun olan sistem.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

Son düzenleme:
Bakın, sistemi kendiniz toplayabilecek olsanız her bir parçayı en ucuz yerden alıp bütçeyi rahatlatabiliriz. Fakat siz kendiniz toplayamayacağınız için tek bir yerden alınmak zorunda ki onlar toplasın. Durum bu olunca hiç sevmesem ve istemesem de indirimde olduğu için Vatan' dan bakmak zorunda kalıyorum, indirim olmasına rağmen bellek Vatan' da pahalı, zaten kasa olarak seçenek olmadığı için pahalısını seçmek zorunda kalıyoruz, böyle olunca iş karışıyor.
İlk paylaştığım 5.590 tl olan sistem alınabilir bunda sıkıntı yok, biz 2600x alabilir miyiz diye bakıyoruz.
Alın size Sinerji, muadil sayılabilecek alınabilirliği olan en ucuz ürünlerden toplandığında çıkan rakam.Eki Görüntüle 307183Bu da Vatan da yakalanabilirse alınabilecek en uygun olan sistem.
Eki Görüntüle 307184
Vatan için yaptığın sistemi ben PC Toplama Sihirbazı'nda aradım, denedim ancak o Ram nedense 3000MHz olarak gözükmüyor. Acaba anakartla uyumlu değil mi diye düşündüm ancak alakası yok. Sen bu sistemi nasıl topladın? Ayrıga g1 gaming yerine Msi gaming x 1060 seçersen 1900 TL olması lazım. Bildiğim kadarıyla msi daha iyi

Vatan için yaptığın sistemi ben PC Toplama Sihirbazı'nda aradım, denedim ancak o Ram nedense 3000MHz olarak gözükmüyor. Acaba anakartla uyumlu değil mi diye düşündüm ancak alakası yok. Sen bu sistemi nasıl topladın? Ayrıga g1 gaming yerine Msi gaming x 1060 seçersen 1900 TL olması lazım. Bildiğim kadarıyla msi daha iyi
Hangi firmanın sihirbazından bahsediyorsun?
Ayrıca tekrar söylüyorum Kdv hariç fiyatlara bakıyorsun, bu da seni yanıltıyor. Alınabilirliği olan bütçene uygun en ucuz donanımı koymaya çalışıyorum. Konuyu okumadan araya 2 tane donanım ismi söyleyip gidenlere bakma sen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı