GTX 1060 Ti mi, RX 580 mi?

aleksmc

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaslar bazen günde 9-10 saat bilgisayarda takılabiliyorum, uzun süreli kullanımda GTX 1060 Ti mı, RX 580 mi tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki kartında birbirine üstünlük sağladığı noktalar var.Direct X 12'de oyun oynayacaksan RX 580 eğer DX11 benim işimi görür diyorsan GTX1060.Zaten eşit gibiler.2.el alabilirsiniz fakat 2.el alacaksanız garantili olmasına özen gösterin.Hangisini alacaksanız alın 2.el alın gerçekten daha uygun oluyor.

FreeSync Monitörlerin daha ucuz olması sebebi ile ikisi arasından ben olsam RX 580 alırdım. Ya da fiyata bağlı olarak ikinci el GTX 980 Ti da tercih edilebilir.

İki karta da 2000₺'den fazla verilmez. Monitöründe FreeSync özelliği varsa tartışmasız RX580. Yoksa hangisi ucuzsa o alınmalı. Aynı fiyattaysa yine RX580 diyorum.

AMD'nin görüntüyü Nvidia'daki gibi kaliteli verdiğini düşünmüyorum (AMD kullanıcısı olarak). Performansa bakmak yerine görmüş olduğun görüntünün daha iyi ve önemli olduğunu düşünüyorum. PSU'na da dikkat etmen gerekebilir, zira AMD bileşenleri yüksek güç tüketiyor. 1 Ay sonra ben de 1060 almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı