GTX 1060 ve i5 7500 Sistem Darboğaz Sorunu

isimyokkk

Hectopat
Daha fazla  
Daha geçen ay bir PC topladım ancak darboğaz yaşıyorum. Hiç beklemezdim i5 7500'ün GTX 1060'a darboğaz yapacağını ama yapıyor, ne yapmamı önerirsiniz?

Sistem özellikleri:

• Ekran kartı: GTX 1060
  • İşlemci: i5 7500
  • Anakart: MSI B250m Gaming Pro
  • RAM: Corsair Vengeance 2x8 2400 MHz
  • Kasa: Everest Ares-X1

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğaz yapmıyor bence. Sonuçta bir i5. Güç kaynağı yetmiyor olabilir veya harddiskin sorunlu olabilir. İnternetten araştırman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile istatistiklere bir bak. İşlemci kullanımı %90 üstü olduğu halde GPU kullanımı %80-70 veya daha aşağılarda ise darboğazı i5 yapıyor demektir.

Şöyle anlatayım mesala GTA V oynuyorum %98 kullanımsa işlemci hep %100 oluyor sonra bazen birden ekran kartı %70'e düşüyor işlemci hala %90'ın üstünde baktım tabi ki değerlere yani yani i5-7500 nasıl darboğaz yapar anlamıyorum

Full HD ultra ayarlarda oynuyorum.

Kasanın içinde geldi power 750 Watt 80 Plus

GTA 5'i bilmemde Battle Field çok iyi optimize edilmiş bir oyun iş yerindeki PC de GT 630M ekran kartı olmasına rağmen Medium ayarlarda çözünürlük 1366x768'de 37-43 FPS arası değişiyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı